Шампионките не простиха на „севернячките“ и като гости

52

Теодора Динева бе най-резултатна за победителките, Сиара Ростен пък записа „дабъл-дабъл“

Баскетдамите на „Берое – Стара Загора“ записаха убедителна победа в женското дерби на „А“ група. Тимът от Града на липите се наложи над „Монтана 2003“ с 99:75 като гост в тамошната зала „Младост“.

Любопитното обаче е, че „севернячките“ заемат челната позиция в класирането заради един изигран мач повече. До момента отборът е с баланс от 6 победи и 2 загуби. Баскетболистките на Таня Гатева пък се намират на второ място във временното класиране с актив от 7 успеха и… без загуба.

Състезателките на Николай Господинов поведоха в началото на двубоя и установиха лидерската позиция до края на първата четвърт. Шампионките обаче намериха правилния ритъм за игра и до почивката вече разполагаха с аванс от 10 точки при 44:34.

След паузата гостите поддържаха преднината си, като разликата стигна до 14 пункта. В последната част мачът се доиграваше, като само остана да се оформи разликата.

Теодора Динева бе най-резултатна за победителките и завърши двубоя с 31 точки, 5 борби и 4 асистенции. 19 пункта, 5 асистенции и 6 откраднати топки пък добави Гергана Иванова. Сиара Ростен от своя страна записа „дабъл-дабъл“ с 15 точки и 13 борби, а по 12 пункта отбелязаха Цветомира Наумова и Радостина Христова.

За „Монтана 2003“ 26 точки реализира Моник Рийд, а с „дабъл-дабъл“ завършиха Габриела Николова (21 точки и 10 борби) и Алекса Харт (10 точки и 13 борби)…