Томаш: „Ръкопляскам на своите футболисти!“

596

Старши треньорът на футболния „Берое“ Александър Томаш беше горд от поведението на „зелено-белите“, които сразиха с 2:1 „Левски“ като гост на ст. „Георги Аспарухов“. Заралии не само победиха, но и категорично надиграха столичния „гранд“, а попадението на Педро Еуженио може да бъде определено като шедьовър: „Мачът мога да го разделя на няколко части. В първите 4-5 минути на първото имахме проблеми с влизането на един от двамата централни нападатели в средата на терена, но след като коригирахме нещата – с връщането на Райнов и изтеглянето на Охене, триъгълникът се обърна и мисля, че стояхме добре на игрището. Особено когато притежавахме топката и се опитвахме да правим това, което тренирахме, то доста стойностни неща направихме и отбелязахме гол. На полувремето се сблъскахме с работи, които не искам да коментирам и не зависят от нас и футболистите. Затова наблегнахме на футбола… Успяхме да отбележим и втори гол от статично положение. Мисля, че това е първата загуба на „Левски“ на Герена за тази година и за първи път им отбелязват два гола. Това е атестат за нашата работа в клуба. След това обаче дойдоха и нашите проблеми, което показва, че има още доста да работим!“

Томаш отново отказа да коментира съдийския фактор, но и с мълчанието си бе красноречив по темата. „Като резултат излиза, че всичко е научено. Като игра обаче имам своите забележки в отделни ситуации и моменти от мача. Визирам това, че дадохме изцяло инициативата на „Левски“ след 2:0, което не ми харесва. В случая имахме спортния шанс, може би защото го търсихме през цялото време. Това обаче друг път може да ни изиграе лоша шега и да ни лиши от успех.“, каза още той. Не скри ,че има проблеми не само с Охене, но и с Педро Еуженио, Мартин Камбуров и Бригидо: „Всички те получиха удари по време на мача. Надявам се, че нашият спортно-лекарски щаб да направи всичко възможно „да ги вдигне“, но ще следим през седмицата какво е състоянието им…“

„Никога не обичам да давам точни и ясни оценки! Не мога да разгранича до милиметър и да кажа от 1 до 6 давам 4. Вижте, ние бием на „Герена“, нещо, което досега никой не е правил този сезон. Само мога да ръкопляскам на своите футболисти!“, завърши Томаш.

Иначе освен феноменалния гол на Педро Еуженио, прехвърлил Митрев със страхотен удар от малък ъгъл в 3-ата минута, то „Левски“ профука една измислена дузпа. Перниш спаси силния удар на своя сънародник Прохазка в края на първото полувреме. В началото на второто пък Камен Хаджиев вкара втори гол за заралии след ъглов удар. В края на мача Буш намали след хубав рейд на младока Станислав Иванов от домакините…