С хеттрик на Робърта „Левски“ се класира за четвъртфинала

44

Футболният „Берое“ загуби от „Левски“ с 1:3 в осминафинал от турнира за Купата на България. „Зелено-белите“ излязоха напред в резултата в 27-ата минута, когато Мартин Камбуров реализира от дузпа, а домакините изравниха 11 минути по-късно чрез Найджъл Робърта. Карлос Охене получи директен червен картон в 62-рата минута и „Берое“ остана с човек по-малко. Три минути по-късно Робърта реализира дузпа и „сините“ поведоха с 2:1. В добавеното време Робърта реализира отново и заралии отпаднаха от надпреварата.

Навръх Националния празник – 3 март, играчите на „Берое“ излязоха на терена със знамето на родната Стара Загора и изслушаха с него химна на Р България, левскарите пък бяха с нарочни емблеми на екипа…

Домакините организираха бърза атака във 2-рата минута, при която Мартин Петков центрира, но Георги Ангелов изби в корнер. В следващите няколко минути „Берое“ организира остри атаки по фланговете, които завършиха с центрирания, но не се стигна до опасност пред Микулич. „Сините“ пък изпълниха три поредни корнера, които също не им донесоха успех и не затрудниха защитата на „Берое“. В 14-ата минута Камбуров открадна топката в центъра и намери Макоута, който напредна и му върна с пас в наказателното поле. Там обаче Юруков успя да се намеси точно преди удара на нападателя. Макоута центрира от пряк свободен удар в 18-ата минута, а топката достигна до Цветков, който стреля от малък ъгъл, но вратарят улови без проблем. Две минути след това Мартин Петков стреля от дистанция, но топката мина много над вратата. В 22-рата минута Охене и Фуртадо организираха добра атака за „зелено-белите“, която завърши с центриране на защитника, но вратарят на домакините успя да пресече. „Берое“ получи право да изпълни дузпа в 26-ата минута. Стоянов центрира в пеналта, а там Фуртадо изпревари Рерас и бе съборен в наказателното поле. Зад топката застана Мартин Камбуров, който стреля неспасяемо – 0:1. В 35-ата минута Голмайстор No 2 за всички времена изпълни пряк свободен удар, но Микулич спаси. „Левски“ изравни в 38-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар от Найджъл Робърта и грешка на беройския страж.

Играта в първите минути на втората част бе равностойна и предимно в средата на терена. „Берое“ остана с човек по-малко в 62-рата минута заради директен червен картон за Карлос Охене, който настъпи противник. Две минути след това „Левски“ получи право да изпълни дузпа, когато Михайлович падна театрално в наказателното поле. Зад топката застана Робърта, който я прати в мрежата и даде аванс за своя тим – 2:1. В добавеното време на мача отново Робърта бе изведен зад отбраната и не сбърка, останал сам срещу Ганев – 3:1 за „сините“.