Стара Загора е домакин на двубоя за Суперкупата по волейбол при мъжете

159

Победителят в Общинска спортна зала „Иван Вазов“ ще вземе награда от 10 000 лева

Стара Загора ще бъде домакин на мача за Суперкупата на България по волейбол при мъжете. Спорът за трофея ще противопостави шампиона „Хебър“ – Пазарджик, и носителя на Купата на България – бургаския „Нефтохимик 2010“, а с тази среща официално ще бъде открит новият волейболен Сезон 2021/22.

Двубоят за Суперкупата е насрочен за 17 октомври, неделя, от 14 часа в Общинска спортна зала „Иван Вазов“. Победителят в него ще вземе награда от 10 000 лева. Срещата ще може да се гледа в каналите на DiemaXtrа.

Междувременно волейболистите на „Хебър“ извършиха истински подвиг при дебютното си участие в Шампионска лига и след „златен“ гейм продължават във II кръг на най-престижния европейски турнир. Българският първенец победи като домакин испанския „Гуагуас“ – Лас Палмас, с 3:1 (25:20, 25:27, 25:16, 25:18) в мач-реванш от I квалификационен кръг на Шампионската лига. Така, след загубата с 0:3 в предходния двубой, този успех доведе до „златен“ гейм, който се игра на български терен. „Хебър“ се наложи с 15:13 и отстранявайки испанците, продължава напред.

Във втория кръг „Хебър“ ще срещне беларуския „Шахтьор“ – Солигорск.