„Славия“ отново преклони глава в зала „Стара Загора“

24

Устремилите се вече към шампионската титла баскетболистки на „Берое – Стара Загора“ нанесоха още едно поражение на столичния „Славия“ в Първата тройка при жените. Те с лекота сразиха „белите“ в Общинска спортна зала „Стара Загора“ (бивша ДЗУ) със 101:62, като спечелиха всеки един от четирите периода в двубоя и далеч преди почивката имаха много солиден аванс.

Още в първата част разликата стигна 10 пункта, в средата на втората мина и 20, а след 20 минути игра резултатът бе 52:35. В третата четвърт „зелено-белите“ окончателно приключиха нещата, като си осигуриха преднина от над 30 точки. Домакините спечелиха четвъртината с 15 и така решиха сблъсъка преди финалните 10 минути…

След като изиграха два мача в изцяло млад състав, то срещу „Славия“ за заралийския тим се завърнаха доста от основните състезателки. Пет от тях записаха двуцифрен точков актив, а Карина Константинова се отличи с „дабъл-дабъл“ от 15 точки и 11 асистенции. Гергана Иванова бе най-резултатна със 17 точки, 16 вкара Теодора Динева, а 15 пункта добави Радостина Христова.