Рефер от Павликени ще свири първия съботен двубой „Берое“ – ЦСКА 1948

47

В момента двата тима са на почти диаметрални позиции във временното класиране на efbet Лига

Футболният рефер Георги Гинчев ще ръководи срещата от ХХIV кръг на efbet Лига между старозагорския „Берое“ и столичния ЦСКА 1948. Мачът ще се играе в събота, 18 март, от 12 часа на Градския стадион под заралийското Аязмо. На представителя на великотърновската съдийска колегия по тъчлиниите ще помагат Даниел Ников и Илиян Капарашев, а като четвърти рефер ще се изявява Петър Кузев. За системата ВАР ще отговаря Ивелин Занев, а негов асистент ще бъде Милен Арабаджиев. За съдийски наблюдател Българският футболен съюз (БФС) назначи бургазлията Мартин Богдев.

В момента двата тима са на почти диаметрални позиции във временното класиране на на efbet Лига. „Берое“ заема тринадесето място с актив от 21 точки, докато „числото“ е на трета позиция, имайки 45 пункта. В София през есента пък победиха „червените“ с внушителното 4:0. В предходния кръг ЦСКА 1948 падна от другите „армейци“ с 0:1, докато отборите на пловдивския „Локомотив“ и „Берое“ завършиха при нулево равенство срещата си на „Лаута“. Първата част бе равностойна, а домакините останаха с човек по-малко в края на полувремето. Попадение за „Берое“ в 51-ата минута пък бе отменено след намеса на ВАР. „Зелените“ владееха инициативата през цялата втора част, но така и не успяха да стигнат до успеха. Любопитното е, че и на стадиона в кв. „Бистрица“ гол на „числото“ бе отменен след като ВАР прегледа ситуацията. И в двата мача – в столицата и под тепетата, причината беше една и съща: топката се удря и отскача от ръката на голмайстора…