Регионално дерби нямаше, „Берое“ разгроми „розите“ в Казанлък

39

Футболният „Берое“ отстрани „Розова долина“ в I кръг от турнира за Купата на България след победа в Казанлък с 6:0. Резултатът бе открит в 19-ата минута след попадение на Мирослав Енчев, а Георги Динков удвои пет минути по-късно. Даниел Генов направи резултата класически в 36-ата минута, а Омар Камара се разписа от дузпа в 52-ата минута. Отново мавританецът отбеляза за 5:0 след двойно подаване с Даниел Генов. Серкан Юсеин пък заби шестото попадение в 76-ата минута и оформи крайния резултат.

„Берое“ започна по-активно срещата и в 7-ата минута Кукула изведе Камара в наказателното поле, но крилото не можа да поеме добре и вратарят улови. „Зелено-белите“ продължиха натиска и топката бе центрирана няколко пъти в пеналта на съперника, но нямаше сериозна опасност пред Иванов. В 15-ата минута Камара проби, навлезе в наказателното поле и предостави за Кукула, но ударът на нападателя бе блокиран. Гостите излязоха напред в резултата в 19-ата минута, когато Даниел Генов центрира от корнер, а Мирослав Енчев прати топката в мрежата след удар с глава. Пет минути след това резултатът бе удвоен отново след изпълнение на ъглов удар. Този път Мечев центрира в пеналта, а там Динков засече с глава и реализира. В 29-ата минута Даниел Генов пробва удар от дистанция, но топката профуча над вратата на „розите“. Две минути след това Пламен Колев от домакините стреля от пряк свободен удар, но Ганев спаси. В 35-ата минута Колев отново шутира от фаул, но Ганев успя да се намеси и този път, избивайки в корнер. Минута след това Даниел Генов пое топката и я прати в мрежата с хубав удар от около 20 метра, а „Берое“ „дръпна“ с три гола…

Три минути след подновяване на играта Камара направи отличен пробив, навлезе в пеналта и стреля в близкия ъгъл, но Иванов спаси. В 52-ата минута нов пробив на Камара завърши с нарушение срещу него в наказателното поле и реферът посочи бялата точка за изпълнение на дузпа. Зад топката застана потърпевшият, който прати топката в мрежата за четвърти път. Шест минути след това Камара отново навлезе в наказателното поле през двама бранители на съперника и предостави за Кукула, който обаче прати топката над опразнената от Иванов врата. В 68-ата минута Генов и Камара направиха двойно подаване като по конец и последният прати топката в мрежата с удар от малкото наказателно поле за 0:5. Отново Даниел Генов предостави нова асистенция в 76-ата минута, след като открадна топката в пеналта и намери непокрития Юсеин. Халфът без проблем се разписа с удар от близка дистанция. Две минути преди края на срещата Генов изведе Мечев на стрелкова позиция, но ударът на полузащитника срещна гредата…