Младите беройци се простиха с мечтите си за участие в младежката Шампионска лига

89

И трите футболни тима от Детско-юношеската школа на старозагорския „Берое“ отпаднаха от надпреварата в турнира за Купата на БФС в четвъртфиналната фаза.

Играчите на „зелено-белия“ отбор, родени през 2003 г., спечелиха реванша срещу „Септември“ – София, с 1:0 като гост, но напускат турнира с общ резултат 2:1 в полза на столичани. Домакините останаха с 10 души заради показан червен картон на Теодор Андреев, но заралии стигнаха до единствения си гол четири минути преди края на мача. Турнирът за Купата на БФС при набор 2003 е от особено значение, тъй като победителят ще представя България в младежката Шампионска лига, ако надпреварата се проведе през тази есен. На полуфинали отиват „Септември“, „Левски“, „Лудогорец“ и „ЦСКА-София“/“Славия“…

„Берое“ 2005 пък загуби с 0:4 гостуването си на „Левски“ и също отпада от турнира с общ резултат 4:1 за „сините“.

При най-малките „Берое“ 2007 завърши 1:1 в гостуването на „ЦСКА-София“, но общият резултат е в полза на „червените“, които продължават напред с 3:2.