Младите баскетдами на „Берое – Стара Загора“ са пети в крайното класиране на финалите U19

46
Михаил Комбаков (първият прав вляво, до треньора) триумфира с тима на "Тунджа" - Ямбол

Финалите на Държавните първенства при юношите и девойките U19 завършиха преди седмица, а крайните класирания изглеждат по относително очакван начин. При юношите шампион е „Тунджа“ – Ямбол. Любопитното в случая е, че тимът от Града на Диана беше сериозно подпомогнат в края от титуляра в представителния тим на „Берое“ Михаил Комбаков. Гардът беше един от тези с най-голям принос, за да бъде детрониран столичният „БУБА Баскетбол“. На третото място пък се нареди пловдивският „Академик Бултекс 99“, а Топ 8 допълват ботевградският „Балкан“, варненският „Черно море Тича“, столичните ЦСКА и „Левски“, както и самоковският „Рилски спортист“.

При девойките U19 столичният „Шампион 2006“ се позлати за втора поредна година. Тимът е следван от „Рилски спортист“, а с бронзовите медали е „Локомотив“ – София. На четвърто място е друг софийски отбор – „Славия“, а пети са младите баскетдами на „Берое – Стара Загора“. В почетната осмица влизат още „Дунав“ – Русе, варненският „Черно море Одесос“ и търговишкият „Светкавица“.