Мартин Камбуров го направи – гол Nо 200 в елита е факт!

596

За поклон доземи към постигнатия феноменален успех – 200 гола в родния футболен елит от Мартин Камбуров призова старши треньорът на „Берое“ Александър Томаш след класическия успех в градското дерби: „Още веднъж – аплаузи за легенда като Мартин Камбуров! Има хора, които нямат 200 мача в елита, а какво да кажем за 200 гола? Мисля, че първият гол, който отбеляза, бе срещу „Черно море“ под Аязмото. Точно преди да вкара, май изтърва една или две ситуации. Тогава си разменихме реплики двамата. И пак точно това му казах, както. Че гол No 200 неминуемо ще се случи, защото виждам как работи. Не съм го познавал лично преди това – само като футболист. Но той е професионалист отдаден докрай на играта и смятам, че цялата футболна общественост трябва да се отдаде уважение към такива хора. Те могат да научат по-младите на много неща, така че – поздравления пак…“

По-насетне специалистът коментира, че отборът му е контролирал събитията на терена с малки изключения, когато се огънал в здравите единоборства, предложени от противника: „Искам да поздравя играчите на „Верея“. Бяха доста агресивни, стояха доста близко до нас. Там имахме малко проблеми, но ги коригирахме доста бързо. След това изцяло контролирахме събитията и резултата на терена. Не мисля, че след първия гол сме изпуснали чисто футболната инициатива, по-скоро онази горе в главата – да притежаваме топката. Но индивидуалните качества на нашите футболисти мисля, че са по-добри и успяхме да неутрализираме противника…“

Иначе в историческия двубой от XXVIII кръг на Първа професионална лига резултатът бе открит от Мартин Камбуров в 17-ата минута от пряк свободен удар, а две минути преди края на първата част Борислав Цонев удвои преднината на „зелено-белите“. В 86-ата минута отново Мартин Камбуров бе точен, за да отбележи своя юбилеен гол No 200 във футболния ни елит.

В 17-ата минута бе отсъден пряк свободен удар в полза на „Берое“, заложен на 23 метра диагонално от вратата. Зад топката застана Мартин Камбуров, който с прецизен изстрел и с помощта на напречната греда изпрати кълбото неспасяемо във вратата на Даниел Наумов, за да открие резултата и регистрира своя 199-и гол при майсторите. Фамозното му изпълнение буквално взриви стадион „Трейс арена“!

В 43-ата минута Милен Желев изведе отлично отдясно Педро Еуженио, който стреля остро по земя. Даниел Наумов изби, но кълбото попадна у Борислав Цонев, който на опразнената врата отблизо се разписа за 2:0.

В последната възможност за първото полувреме Симеон Мечев от домакините центрира от корнер в малкото наказателно поле. Там Валери Домовчийски засече топката с глава, но тя срещна напречната греда.

В 50-ата минута Мартин Камбуров напредна сам по десния фланг и центрира прецизно към Рубен Бригидо, който стреля в движение, но стражът съумя да избие. Шест минути след това Педро Еуженио бе изведен отлично зад гърба на верейската отбрана от Камбуров. Португалецът нахлу в пеналта и се опита да прехвърли излезлия вратар, но изпрати топката покрай целта.

В 86-ата минута Камбуров се пребори за една топка и пусна „тънък“ пас за Милен Желев. Той напредна по десния фланг и върна жеста към централния нападател. Мартин Камбуров засече и от 9-10 метра успя да отбележи своя гол Nо 200 в елита.

След което му бе връчена и беройска фланелка със същия номер…