Куп пропуски и спорен червен картон попречиха „Берое“ да победи „Славия“

54

Футболният тим на „Берое“ подходи аристократично и изпусна да победи „Славия“ в мач от ХVIII кръг на efbet Лига. Двубоят под Аязмото завърши при резултат 1:1, но заралии определено може да съжаляват, че не взеха трите точки, след като владееха инициативата и имаха по-сериозните положения. Гаюс Макоута откри резултата в 12-ата минута, а червен картон на Крум Стоянов в 68-ата минута остави домакините с човек по-малко. Ивайло Димитров пък успя да изравни за гостите след точно изпълнена дузпа в 85-ата минута.

Димитър Димитров извърши три промени спрямо последния шампионатен двубой срещу „Ботев“ – Враца. Вместо Илиас Хасани, Александър Василев и Карлос Охене в игра като титуляри започнаха Крум Стоянов, Иван Минчев и Кийлън Лебон. Още в първата минута Макоута проби, навлезе в пеналта и се опита да намери Камбуров, но бранител се намеси точно пред нападателя и изби. Минута след това Мезаг изведе отлично Стоянов зад гърба на отбраната, а той предостави топка на чиста позиция за Еривалдо. Португалецът обаче стреля над вратата. „Берое“ продължи да атакува в следващите минути и създаде още две опасности пред вратаря на гостите, но не успя да нанесе завършващ удар. В 12-ата минута все пак резултатът бе открит. Лебон центрира от корнер, а Георги Ангелов отклони топката с глава към втора греда, където необезпокояван Макоута я прати в мрежата! Осем минути по-късно Фуртадо бе изведен зад отбраната, навлезе и центрира остро, но младият страж на гостите Вуцов се намеси успешно. В 22-рата минута гостите имаха своята първа сериозна възможност. Стоев центрира в наказателното поле, където Кирилов засече от въздуха, но кълбото профуча на метър над гредата. В 35-ата минута Лебон проби и центрира, но топката бе избита. Тя обаче попадна в Цветков, който овладя, навлезе в пеналта и шутира силно, но ударът му срещна тялото на бранител. Три минути по-късно Еривалдо получи отличен пас и центрира за Камбуров, който обаче не успя да овладее добре, а Вуцов успя да се намеси…

През втората част гостите поизравниха играта. В 56-ата минута Конте проби и пробва удар, който бе блокиран. Топката попадна в Цветков, но халфът стреля покрай вратата. Минута след това Макоута напредна през цялата половина на съперника и шутира от дъгата, но ударът му бе избит в корнер. В 60-ата минута Стоянов центрира в пеналта, където Камбуров отклони за Цветков, който шутира неточно. В 66-ата минута Лебон направи страхотен пробив през четирима играчи на съперника и стреля, но Вуцов успя да спаси. „Берое“ остана с десет души на терена след спорен втори жълт и съответно червен картон за Крум Стоянов в 68-ата минута. В следващите десетина минути играта бе много накъсана от редица нарушения. В края въпреки намаления си състав домакините пропуснаха да решат мача на три пъти чрез Конте. Гостите получиха право да изпълнят дузпа в 85-ата минута, след като топката срещна ръката на Фуртадо след удар от близка дистанция и реферът посочи бялата точка. Ивайло Димитров не сгреши и изравни – 1:1. В последната минута топката бе центрирана в пеналта на гостите, където Фал бе задържан, но реферът Георги Кабаков отсъди… нарушение в атака!?