„Зелено-белите“ загубиха в Кърджали, но са на бараж

38

Футболният „Берое“ претърпя поражение от „Арда“ с 0:1 като гост в среща от последния XXXII кръг на efbet Лига, но ще играе бараж с пловдивския „Ботев“ за последната квота, даваща евроизлаз. Домакините откриха резултата в 10-ата минута след попадение на Светослав Ковачев. До края на полувремето „зелено-белите“ бяха по-активни, но нов гол така и не падна. През втората част заралии отново бяха далеч по-стойностният тим и имаха редица положения. В 79-ата минута Симеон Мечев дори нацели напречната греда от 11-метров наказателен удар, но резултатът се запази до края на срещата. В другия важен двубой пловдивското „Локо“ и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 след изравнително попадение за гостите в… 99-ата минута.

Старши треньорът на „Берое“ Петър Хубчев извърши една промяна в състава спрямо последния двубой срещу „смърфовете“ (1:0). Вместо Джуниет Али в игра като титуляр започна Абубакар Тунгара.

В 5-ата минута Фал бе изведен зад гърба на отбраната, напредна, навлезе в пеналта и стреля, но над вратата. Освен това и реферът се подсигури със засада. Три минути след това Тилев от домакините получи в наказателното поле и опита да намери Йорданов, който отправи удар в движение, но той не затрудни беройския страж Ганев. Резултатът обаче бе открит в 10-ата минута, когато Светослав Ковачев проби, навлезе в пеналта и прати топката в мрежата с диагонален шут. Две минути по-късно Тунгара намери Генов в наказателното поле, но ударът му мина над вратата. В 19-ата минута Мечев от гостите центрира от корнер, а Бен Юсеф отправи удар с глава. стражът на „Арда“ Симеонов обаче се намеси и спаси. Пет минути след това Генов изведе Фал зад отбраната, но Симеонов изпревари нападателя със секунда и успя да изчисти. В 29-ата минута Ковачев центрира от десния фланг, а Коконов засече с глава, но топката срещна гредата. Реферът обаче маркира и засада. Фал получи топката в 38-ата минута и опита да намери Генов в наказателното поле. Бранител в синьо обаче успя да избие, но право в Тунгара, който пробва удар от въздуха. Само че кълбото прелетя над вратата на Симеонов.

„Берое“ организира много добра атака в 44-ата минута, когато след многоходова акция Тунгара намери Юсеин, но халфът не успя да отправи удар. Ситуацията продължи и в следващия момент Юсеин намери Генов, който пробва изстрел от малък ъгъл, но покрай целта.

След подновяването на играта „Берое“ пое трайно инициативата. Мариани центрира от корнер в 56-ата минута, а топката попадна в Юсеин, който шутира от границата на пеналта, но не намери целта. Сетне играта се поизравни и десет минути по-късно Ел Тетах получи в наказателното поле, но Ганев спаси удара му. В последните двадесетина минути „зелено-белите“ отново се активизираха и всичко по-интересно бе предимно в половината на домакините. В 74-ата минута Бен Юсеф центрира в пеналта, а там Тунгара отправи удар с глава. Топката обаче срещна гредата над Симеонов. Последва корнер за „Берое“, а след изпълнението и до втори. Реферът обаче бе сигнализиран от ВАР и посочи бялата точка за изпълнение на дузпа. Зад топката застана Симеон Мечев, чийто силен шут обаче срещна напречната греда…