Заралийските „лъвове“ не позволиха на „канарчетата“ да отлетят с трите точки

524

При втория гол на „Ботев“ остана сериозно съмнение за нарушение и пак изплува споменът за съдийските „тесли“

Братско рамо удари футболният „Верея“ – Стара Загора, по пътя на съгражданите им под Аязмото към Европа! „Лъвовете“ завършиха наравно – 2:2, с пловдивския „Ботев“ в мач от ХХХ кръг на Първа професионална лига – Първа шестица, на България. Така „канарчетата“ останаха на 10 точки от „Берое“, преди мача на заралии в Разград срещу шампиона „Лудогорец“. От своя страна „Верея“ пък е с десет точки зад „жълто-черните“.

Пловдивчани отбелязаха първи в иначе двуострия и динамичен мач. В 40-ата минута Филип Филипов проби отдясно и центрира към Стивън Петков, който засече топката за 1:0. Малко по-късно удар на Фелипе Бризола беше уловен от Богомил Цинцарски, който отрази и шут на Дуде Ндонгала в началото на срещата.

След почивката Стивън Петков удари греда в 50-ата минута, а седем по-късно Жоао Пауло покачи на 2:0. Гостите отнеха топката пред наказателното поле на „синьо-белите“ и тя попадна в краката на Жоао Пауло, който я изпрати в мрежата зад Цинцарски с перфектен удар. При гола обаче остана сериозно съмнение за нарушение, но верейци по традиция изпитаха доста съдийски „тесли“ на гърба си този сезон…

Все пак „лъвовете“ не се предадоха и изравниха бързо. В 60-ата минута Пламен Тенев вкара хубав гол с глава след центриране на Венцислав Бенгюзов. Четири минути по-късно Денислав Станчев стреля от ъгъла на наказателното поле и вкара гола на мача за 2:2.

Секунди след страхотното попадение на Станчев „Верея“ пропусна и огромен шанс да поведе в резултата, но Даниел Кайзер отрази опасен удар на Домовчийски. Мачът завърши при резултат 2:2, но и с двама футболисти по-малко на терена. Изгонени в 90-ата минута бяха нападателят Илиян Йорданов от домакините и бранителят Йордан Минев от гостите, който определено ще липсва на канарчетата в мача им за Купата на България…