„Етър“ удари „Берое“ край Бирената фабрика

97

Следващият приятелски мач на „зелено-белите“ е в събота – срещу пловдивския „Локомотив“

Футболният „Берое“ отстъпи на великотърновския „Етър“ с 0:1 във втората си контрола, играна на спортната база край Бирената фабрика (бившия ст. „Локомотив“). Единственото попадение в мача вкара Милчо Ангелов в 48-ата минута, а двата тима изиграха равностоен двубой, в който не създадоха много положения пред двете врати.

След 15 минути игра Стив Фуртадо от „зелено-белите“ се възползва от хубав пас на Ибрахима Конте и стреля по посока вратата на великотърновци, но ударът му по земя попадна право в ръцете на „стража“ на „Етър“. В 26-ата минута Минчев отправи опасен шут от пряк свободен удар, но изстрелът му премина над напречната греда. До края на първата част заралии бяха тимът, който създаваше повече напрежение в наказателното поле на противника, но до по-сериозно положение така и не се стигна.

Домакините извършиха само една промяна на почивката, като смениха вратаря си Генадий Ганев и на негово място влезе Душан Перниш. В 48-ата минута гостите от Велико Търново откриха резултата. Милчо Ангелов успя да засече с глава центриране отдясно и прати топката в далечния ъгъл на вратата, прехвърляйки Душан Перниш. В 60-ата минута пък заралии можеха да изравнят. Кукула изведе хубаво Еривалдо, който от своя страна остана очи в очи с влезлия като резерва вратар на „Етър“ Христо Иванов. Нападателят на „Берое“ обаче изпрати топката високо над очертанията на вратата. В средата на второто полувреме домакините смениха с юноши и трайни резерви голяма част от състава си, като на терена останаха само трима души от титулярния състав. В 72-ата минута Ндонгала центрира опасно от фаул в наказателното поле на „Берое“. Там над всички се извиси Яни Пехливанов, който насочи топката добре с глава, но тя се отби от напречната греда и така резултатът остана непроменен. Това се оказа и последното по-интересно положение в мача, макар че беройци можеха за изравнят в самия край след грешка на „виолетовата“ отбрана…

Следващият приятелски мач на „зелено-белите“ е в събота срещу пловдивския „Локомотив“, а подробности ще бъдат съобщени допълнително…