Волейдамите на „Берое“ взеха гейм на „Марица“ и… толкоз

30
От 17 часа в софийската зала "Васил Симов" волейболистките от Града на розите ще се борят за място на WINBET Финала в Национална волейболна лига

Днес столичният ЦСКА и „Казанлък волей“ ще играят решителен двубой след 1:1 победи

Очаквано женският „Марица“ – Пловдив, се класира за WINBET Финала в Национална волейболна лига, след като победи старозагорския „Берое“ с 3:1 гейма (27:25, 25:12, 15:25, 25:11). С този си успех маричанки взеха 2:0 победи над своя съперник и се класираха за финала.

Първият гейм беше доста драматичен, като „жълто-сините“ взеха преднина с 4 точки при 20:16, но беройки успяха да изравнят при 22:22. Все пак пловдивчанки не допуснаха да загубят гейма – 27:25, и поведоха в резултата. Във втория гейм пловдивчанки поведоха с 6:1, последва 17:7, а геймът беше взет без проблем с 25:12 от шампионките. Третата част започна много лошо за „Марица“ и „зелено-белите“ домакини дръпнаха с 9:2, затваряйки гейма с 25:15, като това беше едва вторият загубен гейм от страна на доминанта в първенството през този сезон. (Преди това тимът от Града на тепетата загуби гейм при успеха с 3:1 като гост на „Казанлък волей“ в среща от редовния сезон в НВЛ). В третата част момичетата на Лазар Лазаров поведоха със 7:3 точки, но „Берое“ успя да стигне до 9:9. След това обаче гостите направиха страхотна серия от 9 поредни точки и се стигна до 18:9. След успешна атака на Дима Ушева дойде и крайното 25:11 за „Марица“, а класирането на финала в НВЛ бе факт. Йоана Николова пък стана най-резултатна за „Берое“, отбелязвайки 18 точки.

В битката за титлата „Марица“ ще срещне победителя от двубоя между ЦСКА – София, и „Казанлък волей“, които след 1:1 победи днес ще играят решителен двубой…