„Берое“ – с драматичен успех срещу „моряците“ във Варна

38
Михаил Комбаков в атака

Баскетболният „Берое“ спечели гостуването си на варненския „Черно море Тича“ с 80:76. Решаващо за успеха на старозагорци се оказа силното включване на младите баскетболисти Дамян Минков и Михаил Комбаков. „Зелените“ допуснаха сериозен обрат в хода на срещата, но все пак в нейния край се поздравиха с успеха.

Първата част започна добре за домакините, които отвориха аванс от 7 пункта. Старозагорци успяха да наваксат и в края се залепиха плътно до варненци – 20:19. През втората четвърт ситуацията на игрището коренно се промени. Беройци наложиха своята игра и много бързо излязоха напред в резултата. Преднината на „зелените“ скочи до 18 точки. Със силни заключителни секунди обаче домакините свалиха пасива на 12 пункта – 32:44.

Картината в третата част тотално се смени. Заради натрупаната умора и късата ротация беройци започнаха да грешат повече. Домакините от своя страна намериха ритъма си и взеха частта с 22:12. „Берое“ влезе в последните 10 минути само с две точки преднина. Малко след старта на последната четвърт заралии вече губеха в резултата. 4:46 мин. преди края на срещата изглеждаше, че старозагорци ще допуснат загуба, след като изоставаха в резултата с цели 13 пункта. Тогава дойде часът на младата кръв в зелените редици. Дамян Минков и Михаил Комбаков поведоха „Берое“ към обрат, а Брейди Роуз в заключителните секунди затвърди успеха с две точки – 76:80…

След мача старши треньорът на „Берое“ Любомир Минчев сподели впечатленията си след трудната победа срещу „моряците“ така: „Доволен съм, че победихме, че от тежка ситуация се извадихме по този начин. Върху всеки отбор се отразява липсата на контузени състезатели. Първо оказва влияние в тренировъчния процес, сетне – и в мача. Това са ни проблемите през цялата година. Аз мисля, че освен тях имаме и други, които може би вече се виждат…“