„Берое“ срази „Академик – Пловдив“ и излезе пети във временното класиране

86

Баскетболният „Берое“ най-сетне постигна успех над „черната си котка“ от миналата кампания – „Академик – Пловдив“. Заралии записаха шестата си победа в НБЛ и в оспорван сблъсък се наложиха като домакини в мач от ХI кръг с 91:87 срещу „студентите“. „Зелените“ имаха 19 точки преднина на почивката, но допуснаха завръщане на съперника и взеха мача в последните атаки…

След силно начало домакините контролираха цялата първа четвърт, за да поведат с 20:14 в края й. Те продължиха със силната игра и бързо се откъснаха още по-напред, като след 30 вкарани точки през втория период стигнаха до стабилна преднина от 19 пункта на почивката при 50:31 точки.

Гостите обаче показаха друго лице след подновяването на играта и започнаха плавно да топят дефицита си. След третата четвърт той бе сведен до 12 точки, а страхотна серия от 13:2 през последната част направи края на мача интересен при 81:83. Младият Михаил Комбаков наниза тройка за „Берое“, а Тони Гуджино бързо върна една за „Академик – Пловдив“, а с това и минималната разлика. След нарушения срещу домакините в две атаки те поведоха с 4 точки, а Васил Бачев вкара тройка в полза на пловдивчани за 87:88. Все пак ключов кош на Седариан Рейнс върна домакините с 3 пункта напред, а в последните секунди тимът успя да задържи аванса и спечели.

Обина Олека записа 28 точки и добави 13 борби, постигайки „дабъл-дабъл“ за победителите, 20 пункта плюс 8 борби добави Седариан Рейнс, а 18 точки наниза Антон Кук. За отбелязване е, че заралийският тим бе без един от ключовите си играчи – Александър Янев, който е болен.

Така с баланс 6:5 победи „Берое“ е на пето място във временното класиране, а в следващия кръг баскетболистите от Града на липите гостуват на „Балкан“ в Ботевград.