„Берое“ постигна успех след обрат срещу „Ирони“ – Нахария

158

Баскетболният „Берое“ – Стара Загора, стартира с хубава победа в Балканската лига като гост на „Ирони“ – Нахария, с 69:63.

Домакините от Израел започнаха по-добре и спечелиха убедително първата четвърт, но във втория период „зелените“ от Града на липите показаха амбиции и изравниха играта. Страхотен обрат направи заралийският тим в третата четвърт, която спечели с убедителното 18:8. В нея „Берое“ успя да стигне до серия от 10 безответни точки, като след две тройки на Мартин Сотиров направи пълен обрат. Дали от шокиращия развой на събитията, или по друга причина „Ирони“ не успя да реагира по никакъв начин, а разликата скочи до 9 точки в полза на гостите.

Старозагорци използваха отлично шансовете си и продължиха да водят до последно. Минута преди края Стефон Бранч пропусна два наказателни удара за домакините, но след това дойде и грешка за „Берое“. Бившият израелски национал Йогев Охайон доближи „Ирони“ само на две точки от „зеления“ отбор, а до края на срещата оставаха вече секунди. Нова грешка, този път на Антон Куук, даде шанс на израелците за шут, но те пак пропуснаха. Александър Янев се възползва обаче с два вкарани наказателни удара в последното нападение за заралии да им донесе успеха. Така заралии стартираха с победа в Група „Б“ на турнира.

Дабъл-дабъл записаха двама играчи на Бойко Миленков – Обина Олека със 17 точки и 13 борби и Антон Куук – с 16 пункта и 10 овладени топки… След мача старши треньорът на „Берое“ Бойко Миленков бе доволен от себераздаването на играчите му и сподели:

„Постигнахме изключително трудна победа. Имахме много кратко време за почивка между мачовете, пътувахме, нямахме никаква информация като игра за съперника. Те ни бяха разучили много добре. Момчетата се раздадоха на max. Извадихме и късмет.

Мачът нямаше кой знае какви баскетболни качества. „Ирони“ изпусна доста пъти под коша, доста отворени стрелби, имахме и известна доза късмет. Но това не омаловажава работата на отбора.“