„Берое“ показа зъби и направи нулев „хикс“ със „смърфовете“

44

Футболният „Берое“ и „Локомотив“ – Пловдив, не се победиха и не успяха да си отбележат гол в среща от ХХIХ кръг на efbet Лига. Двата тима изиграха равностоен двубой и имаха своите положения, но така и не успяха да реализират попадение.

Старши треньорът на заралии Петър Колев извърши четири промени в състава спрямо последния двубой срещу „Арда“. Вместо Душан Перниш, Гаюс Макоута, Иван Минчев, Кийлън Лебон като титуляри започнаха Генадий Ганев, Ибрахима Конте, Стив Фуртадо и Алиун Фал.

Домакините организираха бърза атака още в първата минута, при която Цветанов навлезе в пеналта и намери Александър Иванов, но ударът на последния бе прекалено лек и не затрудни Ганев. В 3-тата минута Умарбаев от „смърфовете“ изпълни добре пряк свободен удар, но топката срещна гредата. „Берое“ отвърна с флангови атаки, които завършиха с центрирания на Фуртадо за Камбуров, но Пиргов се справи и улови. „Зелено-белите“ владееха инициативата в следващите минути, но не успяха да стигнат до опасност пред вратата на домакините. В 18-ата минута „Берое“ изпълни два последователни корнера, но и в двата случая защитата се справи. Минута след това Фуртадо навлезе в пеналта и предостави за Стефанов, който стреля в движение, но ударът му мина над вратата. Най-опасната ситуация през първата част до момента дойде в 21-вата минута, когато Умарбаев успя да открадне топката в наказателното поле и остана пред опразнената врата. Ударът му обаче мина на сантиметри. До края на полувремето играта бе предимно в центъра на терена, а двата тима действаха по-предпазливо и нямаше голови ситуации пред някоя от вратите.

Две минути след подновяване на играта халфът на гостите Стефанов пробва удар от дистанция, но той бе твърде лек и дори излезе в аут. „Берое“ продължи да бъде малко по-активен в следващите минути и играта бе предимно пред пеналта на домакините. В 57-ата минута Камбуров изведе с едно докосване Фал, който се озова на стрелкова позиция от малък ъгъл и шутира. Пиргов обаче отново се намеси и спаси. В 66-ата минута Фал видя отлично Стефанов и го изведе зад гърба на отбраната, но Пиргов го изпревари. В 75-ата минута „Берое“ пропусна да вземе трите точки. Фал открадна топката в половината на съперника, проби през центъра и се озова сам срещу Пиргов. Нападателят се опита да преодолее технично стража и пусна топката покрай него, но кълбото мина на сантиметри от гредата в аут. В последната минута на мача Стив Фуртадо пък бе изгонен с директен червен картон. В добавеното време топката бе изсипвана в пеналта на гостите и имаше сериозни разбърквания, но така и не се стигна до гол.

В следващия кръг „зелено-белите“ приемат ЦСКА 1948, а двубоят е в неделя, 16 май, от 20:15 часа.