„Берое“ пак загуби в Балканската лига, но продължава във Финалната четворка

58

„Левски“ и косовският „Башкими“ – Призрен, бяха дисквалифицирани, а украинският „Будивелник“ – Киев, преустанови участието си по финансови причини

Баскетболният „Берое“ завърши със загуба редовния сезон в Балканската лига. В последния си мач от този турнир заралийският тим отстъпи като гост на черногорския „Милениюм“ с 93:99. Така „зелените“ приключват надпреварата с баланс от 3 победи и 7 загуби, а българският тим бе без Александър Тодорович и Дариъс Хол в мача. Независимо от изхода на тази среща и двата тима вече бяха сигурни участници във Финалната четворка, след като в турнира останаха само четири отбора. Останалите два са израелският „Апоел Беер“ – Шева, и косовският КБ „Пея“ – Печ, след като „Левски“ и другите косовари „Башкими“ – Призрен, бяха дисквалифицирани, а украинският „Будивелник“ – Киев, преустанови участието си по финансови причини…

Двубоят започна много равностойно, но постепенно домакините натрупаха разлика, която достигна 9 точки, а след десет минути бяха напред с 32:26. Мерникът им обаче постепенно започна да изневерява, а „Берое“ вдигна оборотите и на почивката обърна за 53:49.

След паузата обаче ролите отново се размениха. „Милениюм“ се възползва от многото пропуски на съперника си и преди последната част стигна до нов обрат – 76:69. До края домакините вдигнаха още разликата и въпреки че гостите почти успяха да я заличат, загубиха мача…

Милош Йованович бе най-резултатен за победителите с 24 точки, за „зелените“ от Града на липите над всички с 28 и 11 борби бе Александър Андреевич.

И като стана дума за отпадането на „Левски“ от Балканската лига, то следва до отбележим, че заралии играха много силно срещу столичани в турнира за Купата, но загубиха четвъртфинала. Тогава баскетболистът на „Берое“ Данджел Пюрифой направи „дабъл-дабъл“, но неговият тим претърпя неуспех с малка разлика. Ето какво сподели той след мача: „Няма какво много да кажа, след като паднахме. Трябва да се върнем и в следващия двубой да изглеждаме по-добре. Това е едва третата ми среща тук. Просто искам да оставям сърцето си на терена и всеки път да показвам най-доброто, на което съм способен. Играл съм в няколко първенства. Харесва ми шампионатът в България. Мисля, че е много конкурентен…“