Баскетдамите на „Берое Стара Загора“ ще срещнат „Славия“ на полуфинала

570

Таня Гатева смята, че на тима й все още му липсва опит и не е разкрил пълния си потенциал

Баскетдамите на „Берое Стара Загора“ приключиха с победа редовния сезон на женската „А“ група. В последния мач от програмата на Първата четворка тимът от Града на липите се наложи като домакин над столичния „Славия“ с резултат 79:43. Така старозагорки завършват с 8 победи и 4 загуби, а столичанки – с 4:8. Именно двата отбора ще се срещнат и в полуфинална серия. Домакин на първата среща отново са „зелено-белите“, а тя ще се играе на 14 април, събота, в Общинска спортна зала „Стара Загора“.

Баскетболистките на Таня Гатева поведоха още в първите минути, но съперникът не им позволи голямо откъсване през първата част и се задържа близо за 14:17 в полза на заралийки след края й. До почивката обаче домакините наложиха темпото си и след 20:7 във вторите десет минути поведоха с 37:21. Старозагорки спечелиха убедително и следващите две части, за да направят победата си категорична.

Петя Бояджиева завърши с 14 точки и 5 отнети топки за победителките, Теодора Динева добави 14 пункта, 5 борби и 5 отнети топки, а с 11 точки и 9 борби се отчете Александра Петрова.

За „Славия“ с 16 точки, 7 борби и 5 асистенции завърши Стефка Николова, а с 12 пункта се включи Естер Мичева.

Така по всичко личи, че развръзката в женската „А“ група клони към финал „Монтана 2003“ – „Берое Стара Загора“, а треньорът на „севернячките“ беше категоричен: „Най-очакваното нещо е да има финал между нас и старозагорки! Получи се добър сезон, форматът е добър. Може би двата отбора сме по-добри от останалите. След като се разделихме на две станаха интересни мачове и между „Монтана“ и „Берое“, както и между „Славия“ и „Рилски спортист“. Лошото е, че няма трети и четвърти по-добри отбори. Във втората шестица също имаше доста интересни двубои. Полезно е, защото младите баскетболистки играеха по 7-8 срещи, които свършваха с голяма разлика, а сега изиграха по над 20 мача, които бяха оспорвани.“

Старши треньорът на „Берое Стара Загора“ Таня Гатева пък сподели, че на тима й все още му липсва опит и не е разкрил пълния си потенциал: „Опитът идва с времето, така че трябва да бъдем търпеливи. Важното е, че правим равностойни части и горе-долу сме близо до „Монтана“., което за нас е важно на този етап. Очаквам да бъдем на финал. Винаги има шансове. Играем всеки мач за победа. Дали ще може да издържим, не се знае. Нашите момичета още не са разкрили на 100% възможностите си. Ако го сторят, може да вземем някой двубой и да направим финала по-интересен.“