Баскетболният „Берое 2“ продължи с победния си ход в „А“ група

36

Вторият отбор на „Берое“ разби тимът на „Чавдар“ – Троян. Младите надежди на старозагорския баскетбол бяха безапелационни и нанесоха тежко поражение на своя опонент с 94:58. Момчетата на Бойко Миленков не оставиха нито за минута съмнение в своето превъзходство. Въпреки липсата на двама основни играчи за отбор като Дамян Минков и Михаил Комбаков „зелените“ взеха безпроблемно трета победа и продължават без грешка след обединението на зони „Юг“ и „Център“.

Единствено първите 10 минути на двубоя между „Берое 2“ и „Чавдар“ предложиха известна интрига. Все пак частта бе спечелена от „зелените“ с 25:17. Доминацията на домакините продължи с още по-голяма сила в следващите 10 минути. Тогава беройци натрупаха аванс от 17 пункта, затваряйки периода с 20:11. Резултатът успокои старозагорци и след паузата те взеха третата четвърт с минималното 21:18. Последва обаче нова мобилизация в „зелените“ редици, което доведе до разгромният завършек на срещата с 94:58.

Калоян Колчев наниза за успеха 27 точки, а Младен Георгиев записа „дабъл-дабъл“ в двубоя с 24 пункта и 13 борби. Петър Тояганов също бе близо до „дабъл-дабъл“, но завърши с 23 точки и 9 борби.