„Черно море“ удари „Берое“ под Аязмото

19

Варненският „Черно море“ надви като гост своя съперник за Топ 6 „Берое“ с минималното 1:0 в двубой от XVII кръг и задълбочи миникризата при „зелено-белите“. Заралии бяха по-активният отбор на стадиона под Аязмото, създавайки повече от головите възможности в срещата, но „моряците“ показаха по-силен характер. Тимът на гостите успя да излезе напред в резултата още в 34-ата минута чрез доста спорно попадение на Виктор Генев и задържа преднината си до края на мача.

В дебютните 7-8 минути „Берое“ контролираше повече топката, но в играта на домакините имаше твърде много брак. „Черно море“ пък беше твърде плах в опитите си да контраатакува и чисти голови възможности липсваха. Първото реално положение за попадение дойде в 25-ата минута. „Берое“ получи пряк свободен удар до тъчлинията в половината на съперника. Матеус Леони центрира към намиращия се около дузпата Боби Цонев, чийто опит с глава да продължи движението на топката бе блокиран. Кълбото обаче остана на място, а Камен Хаджиев стигна първи до него и нанесе шут от въздуха с извъртане. Стражът Георги Китанов само изгледа как изстрелът прелетя над горния му ляв ъгъл. Веднага след това настъпи импулс в играта на „моряците“.

В 34-ата Виктор Генев откри резултата с първото си попадение, откакто е играч при „моряците“. Илиас Хасани изпрати центриране отдясно, като го насочи към точката на дузпата, където все още беше неизтеглилият се в защита Генев. Мартин Минчев скочи и спечели високата топка, а Пламен Димов изникна иззад бранителите, за да им попречи да изчистят. Генев се ориентира най-бързо в разбъркването и стреля ниско по тревата. Перниш не реагира добре, тъй като закачи топката, но слабо и тя посети мрежата му. Видно обаче беше, че Димов е в откровена засада, защото влияеше на играта.

Последва домакински щурм, но Георги Китанов отчая беройци с неуверено, но все пак успешно, спасяване в 41-ата минута. Рубен Бригидо се спусна отляво и спря рязко пред наказателното поле. С успореден пас той намери Владимир Гаджев около дъгата, а халфът стреля мощно, но голът се размина…

През второто полувреме нещата на терена не се промениха. Най-чистото положение за „Берое“ дойде в 73-ата минута. Вандерсон навърза „моряшката“ защита и стреля мощно от дъгата. Силата на шута превърна Китанов в зрител, но за нещастие на домакините кълбото премина на сантиметри покрай основата на десния стълб…