„Черната котка“ „Арда“ отново победи „Берое“

56

Футболният „Берое“ загуби с 0:1 от „Арда“ като гост в среща от II кръг на efbet Лига. Първата част завърши без отбелязан гол, но „зелените“ бяха много по-активни и имаха по-чистите положения пред вратата на съперника. Домакините обаче започнаха по-добре второто полувреме и откриха резултата в 52-ата минута след попадение на Н’Диайе. До края на срещата и двата тима имаха своите положения, но нов гол така и не падна. След намеса на ВАР в последната минута на мача Луизиньо получи директен червен картон и бе изгонен от игра.

Наставникът на заралии Петър Хубчев извърши една промяна в състава спрямо последния двубой срещу врачанския „Ботев“ и вместо Лукас Мартинс като титуляр започна Димитър Стоянов.

„Берое“ започна по-активно срещата и още във 2-ата минута стигна до опасен удар към вратата. След добра акция Николаев центрира остро в наказателното поле, а Луизиньо докосна за Тунгара, който стреля от границата, но топката мина на сантиметри от гредата. В следващата минута Мечев пробва шут от дистанция, но бе неточен. Постепенно играта бе изравнена и действията бяха предимно в центъра на терена. В 12-ата минута Симеон Мечев отправи силен шут от пряк свободен удар, но над вратата. Две минути след това Серкан също опита удар извън наказателното поле, който намери долния десен ъгъл, но стражът на домакините Симеонов се намеси решително и изби в корнер. В 19-ата минута Тунгара направи уникален пробив по десния фланг, като пробяга цялата половина на съперника и успя да навлезе в пеналта, където потърси Луизиньо, но Симеонов успя да избие пред нападателя. Три минути по-късно Котев от домакините засече топката след корнер, но ударът му бе прекалено слаб и не затрудни Караджов. „Сините“ стигнаха до най-опасното си положение в 25-ата минута, когато Христо Иванов бе изведен зад гърба на отбраната след пас на Георгиев, но останал сам срещу беройския страж не намери очертанията. В ответната атака Тунгара изведе Траоре на стрелкова позиция, но ударът на крилото мина покрай вратата. В 37-ата минута Тунгара напредна и намери Спас Георгиев в наказателното поле, а той отправи силен и точен удар, който обаче бе отразен от Симеонов. През последните пет минути на полувремето домакините бяха по-активни, но не стигнаха до опасен удар. Две минути преди края на първата част пък Луизиньо открадна топката пред наказателното поле, но не успя да отправи точен удар от границата на пеналта.

Първият удар през втората част дойде 2 минути след подновяване на играта и бе дело на капитана на „Арда“ Коконов, който стреля от границата на пеналта, но бе неточен. Домакините откриха резултата в 52-ата минута, когато след разбъркване топката попадна в Ласана Н’Диайе, който я прати в мрежата с техничен удар по земя. Минута след гола Симеонов се намеси решително и с мъка изби удар с глава на Пиргов, който падаше под гредата. В 65-ата минута Луизиньо пробва удар от дистанция, но не намери очертанията на вратата. Играта бе много накъсана в следващите минути и нямаше сериозни опасности пред някоя от вратите. В 76-ата минута Мечев шутира от пряк свободен удар, но Симеонов се намеси и изби. В следващата ситуация Тунгара проби, навлезе в наказателното поле и пробва удар, който обаче бе блокиран. Резервата на домакините Тонислав Йорданов пробва да прехвърли Караджов от центъра на терена в 78-ата минута, но не намери целта. В последните минути играта бе твърде накъсана и предимно в средата на терена. На два пъти „зелените“ стигнаха до центрирания от статични положения, но не затрудниха отбраната на съперника. След намеса на ВАР в последната минута на мача Луизиньо получи директен червен картон за удар в главата с лакът и справедливо бе отстранен от игра…