Талантът Атанас Йорданов се завърна под Аязмото

46

„Берое“ официално се сдоби с първо ново попълнение за следващия полусезон, след като подписа договор с Атанас Йорданов. Той е юноша на клуба и тренира в школата на старозагорци от 7-годишен, като преминава през всички възрастови групи. За последно той бе част от тима на пловдивския „Ботев“. „Всички от ПФК „Берое“ пожелават успех и победи с екипа на любимия отбор!“, се казва в нарочно прессъобщение, публикувано на официалния сайт на „зелените“. Който допълва, че Атанас Йорданов е на 20 години и играе като ляв краен защитник и/или ляво крило. През миналия сезон той бе част от „Берое“ 2 и записа участие в 17 срещи на тима. Йорданов попадна и в групата за срещата с „ЦСКА-София“, но не записа официален дебют. В началото на този сезон той бе привлечен и подписа професионален договор с „канарчетата“, като взе участие в 12 мача на дубъла на „жълто-черните“ във Втора професионална лига.

А като стана въпрос за дублиращи отбори, то „Берое“ 2 загуби домакинството си на „Саяна“ – Хасково, с 1:3. Двубоят бе от ХVIII кръг на Югоизточната трета лига и по този начин тимът остана с актив от само 11 точки. В последния кръг от полусезона „Берое“ 2 гостува на „Черноморец“ в Бургас, а срещата е насрочена за 26 ноември, събота, от 14:30 часа.

Юношеските отбори на „Берое“, които се състезават в Елитните групи, гостуваха на „Левски“ в София. Любопитното бе, че и двете срещи бяха ръководени от един и същ съдия – Иво Иванов, който определено повлия на техния изход. В двубоя на отборите U15 домакините спечелиха с 1:0, а реферът подмина чиста дузпа в полза на „зелените“ в самия край на срещата. Мачът между съставите U17 пък завърши 1:1, а в него той отсъди изключително спорна дузпа за домакините, с която те излязоха напред в резултата.