С два нови гола на Мартин Камбуров „Берое“ удари „Славия“ под Аязмото

24

Футболният „Берое“ срази „Славия“ с 2:0 в предпоследния си мач за сезона, като и двете попадения бяха дело на Мартин Камбуров! Първото полувреме бе равностойно, но „зелено-белите“ не оставиха и най-малки шансове на съперника да застраши сериозно вратата на Ганев. Императора откри резултата в 11-ата минута след точно изпълнена дузпа. Отново той се разписа и удвои в 56-ата минута с премерен удар от наказателното поле. Така Мартин Камбуров има 18 попадения през сезона и 237 в елита на България. През второто полувреме нещата на терена под Аязмото не се промениха и заралии записаха нова победа над „белите“. Камбуров обаче получи своя пети жълт картон за сезона и по този начин изигра последния си мач за „Берое“. Нападателят завършва с 48 попадения за тима от Града на липите.

Мачът стартира двуостро и още в 3-ата минута славистът Ивайло Димитров получи зад гърба на отбраната и пробва да намери Галин Иванов, но Ганев се намеси. В ответната атака Василев намери Фал в наказателното поле, а нападателят на заралии овладя и стреля в движение, но топката профуча на метър от гредата. Десет минути след началото на срещата Фал бе изведен зад гърба на отбраната от Макоута, финтира вратаря и бе съборен в наказателното поле. Георги Кабаков отсъди дузпа, а зад топката застана Мартин Камбуров, който бе безпогрешен и прати кълбото в долния десен ъгъл – 1:0. В 21-ата минута Василев отправи страхотен удар от около 25 м, но топката мина на сантиметри от гредата. В 36-ата минута Мартин Камбуров стреля мощно от пряк свободен удар, но топката мина високото над вратата на Стергиакис.

На полувремето пък отборът на „Берое“ U15 получи своите сребърни медали за второто място в Елитната група! Всички от ПФК „Берое“ пожелаха на младите играчи и техния треньор Слави Жеков още много победи и медали…

Пет минути след подновяване на играта Гаюс Макоута нахлу в пеналта и стреля в близкия ъгъл, но топката срещна мрежата на вратата от външната страна. В 52-ата минута Ивайло Димитров проби и навлезе в наказателното поле, където стреля остро от малък ъгъл, но Ганев изби в корнер. Три минути след това Мартин Камбуров отбеляза второто си попадение в срещата. Октавио центрира прецизно в пеналта. Там Императора овладя елегантно на гърди и прати топката във вратата с плътен удар от близка дистанция – 2:0…

Иначе в последния си мач от „съкратения“ вариант на efbet Лига „Берое“ гостува на „ЦСКА-София“. Двубоят е насрочен за 12 юли, неделя, от 21 часа и ще се играе на ст. „Българска армия“.