С два гола на Камбуров „Берое“ наказа „смърфовете“ в Пловдив

24

Реферът Николай Йорданов се побоя да даде „нарисувана“ втора дузпа и лиши Императора от хеттрик на стадиона в парк „Лаута“

Футболният тим на „Берое“ срази „Локомотив“ в Пловдив с 0:2 в двубой от ХIХ кръг на efbet Лига – Първа шестица. През първата част и двата отбора имаха своите възможности, но не застрашиха сериозно вратата на съперника. Десет минути след почивката Мартин Камбуров реализира дузпа и даде преднина за „Берое“ със своето 234-то попадение в елита. Отново топнападателят покачи на 0:2 след асистенция на Цветков в края на мача. Така Императора вече има 16 попадения този сезон и общо 235 в елита, на 18 от абсолютния рекорд на Петър Жеков.

Неочаквано с оглед празненствата покрай спечелването на Купата в началото домакините имаха превес. Oще в първата атака Малонга получи топката от Илиев и стреля по диагонала, но ударът му мина покрай вратата. В 5-ата минута след това отново Малонга засече топката от въздуха след центриране на Витанов, но не намери рамките на вратата. В 8-ата минута Минчев от гостите пробва удар от дистанция, но също бе неточен. Три минути по-късно Петрович получи пред наказателното поле и стреля, но над вратата. В 13-ата минута Масоеро игра с глава след корнер за „смърфовете“, но топката мина над напречната греда. Две минути след това Малонга излезе само срещу Ганев и стреля силно, но вратарят се намеси блестящо и спаси. В 31-ата минута бероецът Макоута получи пред пеналта и отправи силен удар, но в центъра на вратата и Пиргов спаси с лекота. Шест минути след това топката бе центрирана в наказателното поле след корнер, Алмейда игра с глава, а Малонга бе хванат в крачка и не успя да отправи точен удар. В 42-та минута се получи сериозно разбъркване след пробив на Петрович, но в крайна сметка отбраната на „Берое“ се справи. Минута преди края на полувремето Камбуров стреля в стената от пряк свободен удар, топката се върна в него и той изведе Мезаг зад отбраната. Бранителят центрира за Охене, но ганаецът остана под топката, а ударът на Цветков срещна тялото на играч на домакините.

През второто полувреме обаче нещата на терена се промениха диаметрално! В 48-ата минута Камбуров изведе Фал сам срещу Пиргов, но реферът маркира спорна засада.

В 55-ата минута Фал получи в наказателното поле и бе съборен, а реферът Николай Йорданов посочи бялата точка. Зад топката застана Мартин Камбуров, който не сбърка и с мощен шут откри резултата – 0:1.

Четири минути по-късно отново Фал бе съборен в пеналта при стопроцентово положение, но реферът от столицата се побоя да даде втора дузпа. Нещо повече помощник-треньорът на „Берое“ Георги Чиликов бе отстранен заради бурните си протести. В 63-ата минута Фал засече топката с глава след центриране от левия фланг, но бе неточен. Осем минути след това Минчев изведе чудесно Камбуров зад отбраната, но Пиргов спаси топовния удар на нападателя.

Все пак в 74-ата минута Мартин Камбуров се разписа за втори път в срещата. Отличен пробив на Цветков завърши с пас в малкото наказателно поле, където Императора изпревари Пиргов и отбеляза 235-ото си попадение в елита и 16-о за този сезон!