Страж на „Берое“ ще пази вратата на „трикольорите“

37

Вратарят на „Берое“ Радостин Георгиев попадна сред избраниците на селекционера на юношеския национален отбор на България U16. Марчо Дафчев обяви група от 20 футболисти за участието в предстоящия приятелски турнир под егидата на УЕФА в Сливен между 13 и 17 април. Освен младите „лъвчета“ в четиристранната надпревара ще се включат още юношеските формации до 16 години на Люксембург, Уелс и Северна Ирландия, а всички двубои ще се играят на ст. „Хаджи Димитър“ в Града на стоте воеводи. Ето и останалите повикани от наставника на младите „трикольори“: Мартин Петков („Лудогорец“), Мартин Аврамов („ЦСКА-София“), Калоян Костов („Септември“), Иван Йоанис Атанатос („Славия“), Анастас Пемперски („Лудогорец“), Александър Бучков („ЦСКА-София“), Лазар Боянов („Брук хаус колеж“, Англия), Николай Калинов („Левски“), Антон Бакалов („Национал“ – София), Даниел Начев („Левски“), Пламен Цончев („Ботев“ – Пловдив), Мартин Хайдаров („Левски“), Станислав Дюлгеров („Твенте“, Холандия), Панайот Пасков („Септември“), Димитър Иванов („Левски“), Мартин Смоленски („ЦСКА-София“), Валентин Николов („Локомотив“ – София), Мартин Сораков („Славия“) и Симеон Александров („Септември“).

Междувременно през изминалия уикенд отборите от Детско-юношеската школа на „Берое“ постигнаха 7 победи от 7 мача в срещите от първенствата. „Берое“ U19 се наложи с класическото 3:0 над „Монтана“ като гост. Срещата бе от ХХII кръг на Елитната група. Попаденията за „Берое“ бяха дело на Божидар Димитров, който се разписа на два пъти, и на Мануел Иванов. Домакините от „Монтана“ доиграха мача с 10 души, след като в 25-ата минута техен играч удари без топка в гърба Бранислав Ботев и бе изгонен. Момчетата на Слави Жеков пък пропуснаха 4 чисти възможности за попадение преди почивката. Така двата тима се оттеглиха при резултат 0:0. През второто полувреме обаче „зелено-белите“ реализираха три гола след комбинации и стигнаха до успеха. Така „Берое“ U19 заема пето място в класирането с актив от 41 точки. В следващия кръг отборът гостува на „Левски“…

„Берое“ U17 се наложи с 2:0 в домакинството си на „Витоша“ – Бистрица. Домакините получиха право да изпълнят дузпа в 27-ата минута, която бе реализирана от Димитър Спасов. Георги Маджаров оформи крайният резултат след бърза атака в 75-ата минута. „Берое“ U17 се намира на осмо място в класирането с актив от 35 пункта. В следващия кръг момчетата на Атанас Рибарски гостуват на „Монтана“.

15-годишните беройци пък се наложиха с 1:0 в домакинството си на „Черноморец“ – Бургас. Единственото попадение за „зелено-белите“ бе дело на Христо Костов в 20-ата минута. Старозагорци изпуснаха още 5 – 6 възможности за гол, а накрая удариха и греда. Гостите от Бургас също имаха своите шансове, но защитата на „Берое“ се справи. Така отборът запази четвъртото място в класирането, набирайки равен актив със „Септември“. В следващия кръг отборът гостува на „Добруджа“.

„Берое“ U16 записа нова победа в първенството за юноши младша възраст. В среща от ХХ кръг на първенството тимът, воден от Сидер Димитров, се наложи с убедителното 5:1 като гост над „Сините камъни“ – Сливен. Два гола за успеха отбеляза Пламен Андрей Апостолов, по веднъж се разписаха Христо Карлуков, Кристиян Милев и Ненко Петров.