След драматична победа над „Берое 2016“ „северняците“ са начело в efbet Супер Волей

56

Волейболният тим на „Монтана“ се наложи като гост над заралийския „Берое 2016“ с 3:2 (21:25, 25:18, 22:25, 25:17, 17:15 ) в мач от IХ кръг на efbet Супер Волей, който се игра в Общинска спортна зала „Иван Вазов“.

С това отборът, воден от Даниел Пеев, записа осма победа в шампионата, като с една загуба и 21 точки излезе начело на временното класиране. „Северняците“ изместиха от върха „Левски“ – София, който допусна поражение от „Черно море“ при гостуването си във Варна с 0:3 и вече е втори с 21 точки (7 победи, 2 загуби). От своя страна „Берое 2016“ отбеляза трета загуба, като с шест успеха и 19 точки заема четвърто място в подреждането на елита…

Гостите изковаха крайния успех в отсъствието на титуляра Димитър Калчев, който има здравословни проблеми. На негово място в посрещане бе младият Денислав Бърдаров, който го замести достойно. Традиционно треньорът Даниел Пеев развъртя своя състав, като вторият диагонал Любослав Симеонов за пореден път се включи много силно и изнесе четвъртия и петия гейм.

Домакините също имаха своите здравословни проблеми, като основният точконосец Спас Байрев не е в оптимално състояние, но това не му попречи отново да бъде главният мотор на тима си. Треньорът Мирослав Живков също пусна широк състав, като влезлите отвън момчета се включиха добре.

Двубоят бе много динамичен и оспорван, но и изпълнен с амплитуди и за двете страни. Това доведе до петгеймова битка, продължила повече от два часа борба.

Гостите изоставаха с 1:2 гейма, но намериха сили да се вдигнат и да направят пълен обрат. Това не мина без драматични моменти и много напрежение, но в крайна сметка „Монтана“ устоя на всички опити на домакините да приключат развоя в своя полза.

В тайбрека монтанчани запазиха възходящата си линия и поведоха с 8:4, а след това разликата нарасна на 13:7. И когато всичко изглеждаше, че е приключило, то „зелените“ възкръснаха.

Денимир Димитров застана на крайната линия, а след неговия сервис, включително и два аса, беройци направиха 6 поредни точки и изравниха – 13:13. Той обаче сгреши седмия си начален удар и сложи край на невероятното изригване. В последвалото единоборство „Монтана“ успя да запази самообладание и наложи волята си със 17:15 след блокада, като изкова крайния успех с 3:2.

За заралии Стефан Иванов завърши с 25 точки (3 аса, 2 блока), а Спас Байрев добави 21 точки (1 ас, 4 блока), но и те не стигнаха за крайния успех…