Силна последна четвърт донесе успех на гостуващия тим от Града на липите

65

Заради влошената епидемиологична обстановка интересният мач се игра пред празните трибуни на зала „Диана“

Баскетболният „Берое“ спечели гостуването си на „Ямбол“ с 97:86. Старозагорци изпитаха известни трудности в хода на двубоя, но убийствени последни минути изковаха 14-ия успех за сезона. Срещата край р. Тунджа бе играна пред празните трибуни на зала „Диана“ поради мерки за сигурност около влошената епидемиологична обстановка в страната.

Остин Прайс, Станислав Ваклинов, Павлин Иванов, Станимир Маринов и Рейнс започнаха в мача срещу Ямбол. В началните минути двата отбора се движиха сравнително равностойно. „Берое“ опита да отвори дистанция пред своя опонент, но тази възможност дойде едва в края на частта, когато заралии дръпнаха с аванс от 5 точки пред своя опонент – 21:26. Очакванията, че вторите десет минути ще затвърдят превъзходството на „зелените“, обаче не се сбъднаха. Прецизността напусна беройци и те започнаха да бележат по-рядко. Същевременно домакините намериха своята игра и воденият от Тони Дечев отбор не само навакса изоставането си, а дори излезе напред в резултата – 43:40, когато дойде почивката.

Първите минути на третата четвърт отново бяха за „Ямбол“. С няколко отворени стрелби от тройката домакините направиха аванса си цели 10 точки. Любо Минчев мигновено взе прекъсване, което обърна развоя на срещата. След него „Берое“ подобри представянето си и в двете фази. За кратко двуцифреният аванс бе сведен до изоставане от само 2 точки. В средата на частта двата тима започнаха да редуват попадение за попадение. Това продължи до самия край на третата четвърт, в която все пак старозагорци надделяха с 22:26 и 65:66 в тяхна полза. С попадения на американските центрове Рейнс и Уолкър гостите дадоха тон на заключителните минути в срещата. В средата на последната четвърт беройци вече имаха двуцифрен аванс, който взе да нараства. В оставащите секунди „Берое“ дори си позволи лукса да свали оборотите, което доведе до намаляване на преднината, но в крайна сметка успехът отпътува към Стара Загора.

Сашо Янев се отчете с най-много точки – 23. Седариан Рейнс добави 19 пункта, а Остин Прайс записа 16…