Сватбата ще свири футболното дерби между първия и втория

21

Минаващият за топ рефер Ивайло Стоянов ще ръководи гостуването на „Берое“ срещу „Лудогорец“ в Разград, а двубоят е насрочен за 26 септември, събота, от 18:45 часа. В дербито между първия и втория в класирането на Сватбата ще помагат Мирослав Иванов и Димитър Стоилов. За четвърти съдия на „Хювефарма арена“ Българският футболен съюз назначи Иво Андреев, а за съдийски наблюдател – Йордан Сталев.

Билетите за мача са в продажба от четвъртък. Входни талони за мача могат да бъдат закупени от касата на ул. „Васил Левски“, която в четвъртък и петък ще работи от 10:30 до 18:30 часа. В деня на мача гишето отваря в 10:30 часа и ще затвори след 18:45 часа. В събота касата на сектор „Гости“ на „Хювефарма арена“ отваря в 16:45 часа.

За двубоя „Лудогорец“ – „Берое“, ще се продават билети според последната заповед на Министерството на здравеопазването, която разрешава максимум по 1000 души в един сектор на стадиона при запълване на 50 процента от капацитета му.

Цените на билетите за мача от VII кръг на efbet Лига в Града на люляците са следните: сектор „В“, III и IV блок – 15 лв.; сектор „В“ I, II, V и VI блок – 10 лв.; трибуна „Моци“ – 8 лв., и сектор „Гости“ – 8 лв. За мача с временния водач в класирането от Стара Загора се продават и семейни билети…

ПФК „Лудогорец“ още веднъж напомня, че по време на мача на стадион „Хювефарма арена“ феновете трябва да сядат през една седалка, за да се спази изискването за физическа дистанция. Родител с дете или по-голямо семейство може да седнат без ограничения.

Иначе от щаба на шампионите информираха, че защитникът на „Лудогорец“ Георги Терзиев ще бъде готов за домакинството срещу „Берое“. Националът се контузи при успеха с 3:0 над „Славия“ на 14 август. Тогава той получи разтежение на бедрен мускул и бе заменен в 65-ата минута. Прогнозите бяха, че бранителят ще бъде извън игра около 3 седмици, но травмата му се усложни. Бранителят все пак игра едно полувреме за дубъла на „Лудогорец“ при победата с 4:1 над „Струмска слава“.

В лагера на заралии пък цари спокойствие и умерен оптимизъм. Неслучайно наставникът на „зелено-белите“ Димитър Димитров си позволи и да погледне в бъдещето след разгрома над „Черно море“ (4:0): „Апетитът идва с яденето, но нямам мегаломански амбиции! Ще опитаме да покажем най-доброто от себе си в тежките мачове с шампионите и „армейците“. Дано имаме и малко късмет, защото в последните сблъсъци с тях ни убягваше. За всички е ясно, че в отбора на „Лудогорец“ има огромна дълбочина, така че трябва да се концентрираме в нашия лагер. Искам да играем със самочувствие, защото няма какво да губим!“

Не бива все пак да пропускаме, че съботното дерби се пада малко преди решителния мач на шампиона за влизане в групите на Лига Европа – гостуване на 1 октомври в Беларус на тамошния „Брест“.