„Рубин“ се оказа високо препятствие за „Берое“

60

Футболният „Берое“ загуби с 0:2 втората си контрола от подготовката в Турция срещу „Рубин“ – Казан. Старозагорци се представиха незадоволително, отстъпвайки във всеки един показател срещу своя опонент. Във втора поредна проверка заралии не успяха да отбележат гол, като за целия мач не създадоха почти никакви опасности пред съперниковата врата.

Неофициален дебют за „зелените“ направиха Маск Челич, Педро Енрике и Тонислав Йорданов, но бразилският защитник получи контузия в глезена през второто полувреме и не е ясно какво е неговото състояние. Серкан Юсеин пък не взе участие в контролата.

Първото полувреме мина под доминацията на руския тим, който създаде много сериозни положения пред вратата на Иван Гошев, но успя да реализира само едно от тях. Още във 2-ата минута беройският страж отрази опасен удар с глава на Саплинов след корнер, а при добавката Фамейе уцели напречната греда от непосредствена близост. Малко след това Гошев отново се отличи с добра намеса, отразявайки коварен изстрел от дистанция на Кабутов. Все пак „Рубин“ поведе с 1:0 в 17-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на „Берое“ Фамейе със странична ножица засече топката и я прати във вратата на заралии. Три минути по-късно Гошев се наложи да отразява опасен удар на Горбунов. В 24-ата минута Фамейе направи много голям пропуск на празна врата. Пак той отправи опасен удар с глава две минути по-късно, но топката премина встрани от левия стълб на беройската врата. Тонислав Йорданов отправи първия точен удар за „зелените“ в мача едва в 37-ата минута, но Беленов спаси. В 39-ата минута Горбунов излезе сам срещу Иван Гошев, но вратарят успя да се намеси и да избие в корнер. „Берое“ и „Рубин“ завършиха първото полувреме в намалени състави, след като Симеон Мечев се спречка с Жотов в 43-ата минута, а съдията показа директни червени картони и на двамата играчи, които бяха разтървани трудно…

Иначе и двата отбора започнаха втората част с по 11 футболисти, като Калоян Кръстев влезе на мястото на изгонения Мечев. Полувремето започна с много голяма опасност пред вратата на Иван Караджов. Камил Мулин излезе сам срещу Караджов, но нападателят стреля в аут. В 61-ата минута Руслан Безруков напредна и стреля от малък ъгъл, но влезлият като смяна Иван Караджов спаси. Седем минути по-късно резултатът стана 2:0, след като Камил Мулин направи стража безпомощен. В 72-ата минута Педро Енрике пък получи контузия в глезена и принудително бе заменен от Симеон Германов…

След мача наставникът на „зелените“ Николай Киров беше категоричен, че тимът му далеч не е сработен и това ще е основната му цел в оставащото време на лагера в южната съседка. Третата контрола на „Берое“ пък е срещу полския „Подбескидже“ и ще се играе днес.