Пловдивското „Локо“ стигна до победа след късни голове

95

Футболният „Берое“ загуби от пловдивския „Локомотив“ с 0:2 като гост в мач от ХХIII кръг на efbet Лига. Играта през първата част бе равностойна, а „зелено-белите“ останаха с човек по-малко минута преди края на полувремето. Двата тима останаха с по десет души на терена в 61-ата минута, след като Марсел получи директен червен картон. „Берое“ имаше по-чистите положения и през двете полувремена, но домакините стигнаха до попадение десет минути преди края на мача чрез Преслав Боруков. В добавеното време на мача Карагерен отбеляза за крайното 2:0.

Петър Хубчев извърши една промяна в състава спрямо последния двубой срещу „Арда“ и като титуляр започна Кийлън Лебон, който замени Даниел Генов.

Още в 3-ата минута Карагерен центрира опасно, но беройският защитник Динков успя да изчисти. Заралии стигнаха до много опасна ситуация в 8-ата минута, когато Мечев изведе Джонатан зад гърба на отбраната, а бразилецът изпревари Бидунга и прехвърли Рейдър. Топката обаче мина на сантиметри от напречната греда и излезе в аут. Две минути след това Марсел и Карагерен комбинираха добре и последният навлезе в пеналта, но Тунгара успя да се намеси решително. В 17-ата минута Боруков бе изведен от Илиев и успя да отправи удар от границата на наказателното поле, но Динков изчисти топката в корнер. „Берое“ организира бърза атака две минути по-късно, при която Лебон пусна за Джонатан, а той навлезе в пеналта и отправи удар от малък ъгъл, но не затрудни Рейдър. След половин час игра двата тима не си бяха отбелязали гол, а играта бе равностойна и предимно в средата на терена. Нова добра атака за „Берое“ в 34-ата минута завърши с удар на Серкан Юсеин, който бе изведен от Лебон, но Рейдър изби в корнер. Халфът на „зелено-белите“ Мариани получи след ъгловия удар и шутира от границата на пеналта, но топката мина над вратата. В 40-ата минута Карагерен направи сериозен пробив, навлезе в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но не успя да намери очертанията на вратата. В последната минута на полувремето реферът Георги Давидов от Велико Търново отсъди много спорен втори жълт и съответно червен картон на Симеон Мечев и „Берое“ остана с човек по-малко.

В началните минути на втората част гостите владееха повече топката и използваха всяка възможност да атакуват противника. Първият удар за второто полувреме дойде в 55-ата минута и бе дело на Карагерен, но топката мина на метър от гредата. В 61-ата минута двата тима останаха с по десет души на терена. Венсан Марсел извърши грубо нарушение срещу Фал и получи жълт картон, но след намеса на ВАР бе отстранен с директен червен картон. Шест минути след това Боруков стреля с глава след центриране от левия фланг, но Ганев спаси. В ответната атака Лебон проби отлично, навлезе в пеналта и стреля в далечния ъгъл, но не намери очертанията. Домакините стигнаха до две последователни опасни центрирания в 70-ата минута, но беройската защита се справи. Кийлън Лебон пое топката от собствената си половина в 72-ата минута, дриблира през целия терен, навлезе в наказателното поле и стреля, но ударът му мина на сантиметри от гредата. Домакините успяха да отбележат и открият резултата десет минути преди края на мача. Умарбаев центрира от пряк свободен удар, а Боруков прати топката в мрежата след удар с глава от непосредствена близост. Две минути след това Серкан центрира от корнер, а Тапоко засече с глава, но не намери очертанията на вратата. В добавеното време „Локомотив“ стигна до втори гол. Витанов овладя в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията, а Карагерен прати топката в опразнената врата…

След мача наставникът на „Берое“ Петър Хубчев заяви, че двубоят е бил равностоен, тимът му е профукал поне три чисти ситуации за гол и… отказа да коментира съдиите.