Пловдивски рефери ще свирят през уикенда на заралийските отбори

15

„Лъвовете“ излизат на стадион „Трейс арена“ за така нужната им първа победа, докато и ремито срещу шампиона ще е успех за „зелено-белите“

Футболният рефер Неделчо Гаджалов от Пловдив ще ръководи сблъсъка от ХV кръг на Първа професионална лига (ППЛ) между отборите на заралийския „Верея“ и великотърновския „Етър“. Срещата е предвидена за утре, 10 ноември, като началото й е от 17:15 часа. На човека в черно от Града под тепетата помощници на ст. „Трейс арена“ в старозагорския кв. „Кольо Ганчев“ ще бъдат Димитър Стоилов и Павлин Михайлов. За четвърти съдия на двубоя бе избран Валентин Железов, а за съдийски наблюдател – Георги Виделов. „Синьо-белите“ се нуждаят от нови попълнения според треньора им Небойша Лекич, а и настроението на възпитаниците му не е добро след минималната загуба от „Септември“ и най-вече заради липсата на чисти положения за гол, а и лекотата, с която се пропускат. Освен това „лъвовете“ имат да си връщат на „виолетовите“, защото загубиха от великотърновци в последните минути – след гол с глава от най-ниския Ерик Почански…

В другия мач със заралийско участие „Берое“ гостува на шампиона „Лудогорец“. Срещата е последна от програмата на ХV кръг и ще стартира в 16:45 часа в последния ден на седмицата, 11 ноември, на ст. „Лудогорец арена“ в Разград. Главен арбитър на двубоя ще е Радослав Гидженов, също от Пловдив, с помощници Диян Вълков и Йордан Петров. Четвърти съдия ще бъде Красимир Кръстев, а за съдийски наблюдател бе избран Ахмед Ахмед. По принцип „зелено-белите“ играят успешно срещу делиорманци и го доказаха с „хикс“ през първия двубой от сезона, но „евробойците“ често постигат и разгромни резултати на свой терен срещу заралии…

През уикенда ще има мачове и от шампионата на Втора професионална лига – ХIV кръг, където играе тимът на „Ботев“ – Гълъбово. Утре, 10 ноември, от 14:30 часа „енергетиците“ приемат „Поморие“, а главен съдия ще бъде Петър Кузев. Като негови асистенти ще се подвизават Мартин Мачев и Даниел Йорданов, а като четвърти рефер – Мустафа Шефкет. За съдийски наблюдател футболната ни централа определи Асен Николов.

БФС обяви и съдийските назначения за VII кръг на Държавното първенство за жени. Утре от 13:00 часа футболните дами от заралийския „Локомотив“ приемат на ст. „Колодрума“ колежките си от ЖФК „Варна“, а тройката рефери е в състав: Галиян Гонев – главен, както и Костадин Керацов, и Милен Митев – асистенти.