Оспорвани двубои с пловдивските отбори предстоят на „Верея“ и „Берое“

18

Пловдивчанин и търновец ще свирят на заралийските тимове в ХVII кръг на ППЛ

Футболният рефер Георги Кабаков от Пловдив ще ръководи сблъсъка от ХVII кръг на Първа професионална лига (ППЛ) между отборите на заралийския „Верея“ и пловдивския „Локомотив“. Срещата е предвидена за утре, 1 декември, като началото й е от 12:30 часа. На човека в черно от Града под тепетата помощници на ст. „Трейс арена“ в старозагорския кв. „Кольо Ганчев“ ще са Андрей Николов и Велислав Миленков. За четвърти съдия на двубоя бе избран Радослав Гидженов, а за съдийски наблюдател – Антон Генов. „Синьо-белите“ се нуждаят от нови попълнения според треньора им Небойша Лекич, а и настроението на възпитаниците му е на Кота 0 след разгромната загуба с 0:6 от „Берое“ и най-вече заради лекотата, с която се пропускат чистите положения за гол. Въпреки това опашкарят ще гони поне частичен успех срещу „смърфовете“, а защо не и първа победа…

В другия мач със заралийско участие „Берое“ гостува на другия пловдивски тим „Ботев“. Срещата е втора от програмата на съботния ден и ще стартира в 15 часа на стадиона в кв. „Коматево“. Главен арбитър на двубоя ще е Георги Давидов от Велико Търново, с помощници Георги Дойнов и Александър Атанасов. Четвърти съдия ще бъде Неделчо Гаджалов, а за съдийски наблюдател бе избран Костадин Гергинов. По принцип „зелено-белите“ играят успешно срещу „канарчетата“ и го доказаха с победа в първия двубой от сезона в ППЛ и „хикс“ за Купата, но „жълто-черните“ също са доста корав противник и рядко губят на свой терен…

През уикенда ще има мачове и от шампионата на Втора професионална лига, където играе тимът на „Ботев“ – Гълъбово. Днес от 14:30 часа „енергетиците“ гостуват на столичния ЦСКА 1948, а главен съдия ще бъде Георги Гинчев. Като негови асистенти ще се подвизават Илиян Капарашев и Владимир Ташков, а като четвърти рефер – Борислав Ненков. За съдийски наблюдател футболната ни централа определи Георги Кордев.