Националите U20 завършиха на седмо място на европейското

55

Българският национален отбор за младежи U20, в който играят беройците Дамян Минков и Михаил Комбаков, завърши на седмо място на европейското първенство в Дивизия „Б“. „Младите лъвове“ победиха Северна Македония с 69:64 в последния си мач на шампионата, който се проведе в Тбилиси, Грузия. Въпреки че водеше 32 минути от срещата, България не стигна никак лесно до успеха над македонците.

Иначе двубоят бе последен за набор 2002 при подрастващите…

Първата част приключи при пълно равенство, но втората даде пет точки аванс на нашите на почивката – 43:38. В края на третия и началото на последния период разликата скочи и за известно време бе двуцифрена. Умората обаче много натежа в края и авансът отново се стопи до само три точки в последната минута. Македонците обаче не се възползваха и „трикольорите“ успяха да затворят мача.

Константин Костадинов вкара 22 точки, 16 пункта и 14 борби записа Емил Стоилов, 12 точки пък добави заралията Михаил Комбаков.