Легендата Станка Златева връчи приз за No 1 на Ванеса Георгиева

59

В свободния стил добре се представиха и донесоха точки за българския отбор братята Иван и Радомир Стоянови

Състезателката на СК по борба „Берое“ Ванеса Георгиева се позлати на Международния турнир за юноши и девойки U23 „Петко Сираков – Иван Илиев“. Тя триумфира в категория до 72 кг при девойките, а нейна подгласничка стана Даниела Бръснарова. Престижната надпревара в Горна Малина бе открита от президента на борцовата федерация Христо Маринов, също рожба на прочутата заралийска школа, световен шампион. Схватките пък изгледа петкратният световен и пет пъти европейски шампион Александър Томов, а делегати от Международната федерация бяха Левент Шен от Турция, син на европейския шампион Шукри Ахмедов и внук на Лютфи Ахмедов, No 1 в света, както и хърватинът Давор Петанек.

И още нещо – Ванеса Георгиева, която в първия ден на турнира спечели титлата при 72-килограмовите, бе обявена за най-добра българска състезателка. Призът й бе връчен от Станка Златева, двукратната олимпийска вицешампионка и петкратна световна шампионка, сега старши треньор на националния отбор за девойки.

За най-добра чуждестранна състезателка бе обявена шампионката при 55-килограмовите Зейнеб Йетгил от Турция. Нейната наградата пък й бе връчена от Христо Маринов.

В свободния стил добре се представиха и донесоха точки за българския отбор и братята Иван и Радомир Стоянови. Първият стана шести в категория до 70 кг, а Радо не успя да се пребори на репешажа за бронза при 79-килограмовите и остана седми.

Припомняме, че в 24-ото издание на престижния международен турнир между 12 и 15 май мишци кръстосаха над 120 борци от 10 държави, като на „Петко Сираков – Иван Илиев“ участваха беройски треньор, четирима юноши и девойка. Българските състезатели пък бяха точно 67…