Легендата Мартин Камбуров наказа „Царско село“ в мач за историята

25
Колажитес голмайсторане закъсняха

Футболният „Берое“ победи с 1:0 столичния „Царско село“ в мач от VII кръг на efbet Лига. Домакините владееха инициативата през цялата първа част, но така и не успяха да открият резултата. През втората част играта не се различаваше особено и заралии бяха предимно в половината на съперника. „Царете“ останаха с човек по-малко след директен червен картон на Иван Бандаловски, показан в 55-ата минута. Натискът на беройци стана още по-осезаем и в 74-тата минута Мартин Камбуров вкара след груба вратарска грешка. Така Императора поведе еднолично във вечната голмайсторска ранглиста на българския футбол, отбелязвайки своето попадение No 254, а то бе достатъчно „зелено-белите“ да прибавят три точки към актива си.

Наставникът на заралии Петър Колев извърши две промени в състава спрямо последния мач срещу „Левски“. Като титуляри започнаха Александър Василев и Реян Даскалов, които замениха Христо Митев и Омар Камара.

Още в 9-ата минута Фуртадо изведе Камбуров в наказателното поле, но нападателят не успя да овладее добре топката и тя му бе отнета. Крилото на беройци Лебон направи отличен пробив в 20-ата минута и центрира по земя, но Камбуров се размина на сантиметри. Малко след това Камбуров изведе Юсеин, който намери Тунгара. Малиецът стреля от границата на пеналта, но стражът на гостите Георгиев спаси…

Две минути след подновяване на играта Тунгара проби и нахлу в пеналта, след което намери Камбуров. Нападателят пък продължи за Фуртадо, но ударът на защитника рикошира в тялото на бранител и излезе в корнер. В 54-ата минута Камбуров успя да се отскубне от защитата и бе съборен от Бандаловски, който получи директен червен картон и гостите останаха с човек по-малко. Императора шутира покрай стената от прекия свободен удар, но Георгиев отново спаси. Нов опасен удар на Лебон в 64-тата минута срещна тялото на защитник на „червените“ и топката излезе в корнер. Резултатът все пак бе открит в 74-тата минута, Георгиев се размина с топката в опит да я изчисти, Мартин Камбуров успя да се пребори за нея и хладнокръвно я прати в мрежата за 1:0.

С това си попадение бероецът Мартин Андреев Камбуров стана Голмайстор Nо 1 в елита на българския футбол, отбелязвайки рекордните 254 гола!

В следващия кръг „Берое“ гостува на „Ботев“ в Пловдив, а мачът е насрочен за петък, 17 септември, от 20:30 часа.