„Левски“ – с убедителна победа над „зелените“

54

Баскетболният „Берое“ загуби от „Левски“ с резултат 74:104 като гост в зала „Триадица“ в София. Така „зелените“ с актив 3:5 остават в средата на класирането на НБЛ. В следващия, IХ, кръг заралии почиват.

Малко по малко „Левски“ наложи темпото си през първата част и започна да трупа преднина. След 10 минути резултатът беше 25:18, а разликата продължи да се увеличава до почивката, за да стигне и до 20 точки. След едно полувреме резултатът беше 38:56.

Домакините продължиха да контролират събитията на терена и след почивката, като разликата стигна цели 30 точки и мачът бе решен далеч преди края му. Спокойни последни десет минути запазиха комфортния аванс на домакините и те без проблеми спечелиха.

За „Берое“ Корнилиъс Хъдсън регистрира 15 точки и 6 борби, а 13 пункта вкара Дариъс Хол.