„Левски Лукойл“ – безкомпромисен в столичната зала „Универсиада“

30

Баскетболният „Берое“ претърпя тежка загуба при гостуването си на „Левски Лукойл“ в София. Старозагорци отстъпиха със 100:66 точки. След силното начало и водачеството в първата четвърт беройци загубиха останалите три периода и записаха най-голямото си поражение от началото на сезона.

Станислав Ваклинов откри резултата в зала „Универсиада“, но домакините отговориха с тройка. След нея обаче заралии заиграха много уверено. Николай Стоянов и Джими Гавин бяха играчите с особена заслуга за успешните нападения, докато в отбрана Павел Маринов лимитира Тасич, от което пострада играта на „сините“. Така „Берое“ преполови частта с аванс от 5 точки, но след няколко грешки се оказа… догонващ в резултата. Резонно Любо Минчев прибягна до първото си прекъсване, а паузата се отрази позитивно на гостите, които отново дръпнаха с 19:22. Домакините отново изравниха и възползвайки се от нова грешка при изнасянето на топката от „зелените“, излязоха напред с 26:24. Все пак с кош в последните секунди на Джийн частта приключи при равенство – 26:26. През втората четвърт обаче „Левски Лукойл“ напомни за силните си страни и нареди серия от четири последователни тройки. Сетне „сините“ продължиха да бележат, а заралии започнаха да изпитват трудности пред коша на столичани. По този начин последният сигнал за първата част дойде при резултат 48:40 за столичани.

След почивката доминацията на левскарите продължи, като с 27:17 и третата четвърт отиде в актива на столичани, които вече водеха в общия резултат със 75:57. В последния период домакините продължиха да трупат преднина, докато беройци нямаха ден при стрелбата от далечно разстояние. Така „Левски Лукойл“ безпроблемно доигра мача, който завърши при 100:66 за „сините“.