Карловският „Левски“ – с класика срещу втория тим

41

Дублиращият отбор на „Берое“ загуби с 0:3 домакинството си на „Левски“ – Карлово, в двубой от VII кръг на Югоизточната трета лига. Андрей Атанасов откри резултата след корнер преди почивката, а през втората част Антон Огнянов се разписа на два пъти – от дузпа и от пряк свободен удар. Така отборът на „Берое“ 2 остана с актив от 8 точки и се намира на единадесето място. В следващия кръг момчетата на Слави Жеков гостуват на „Сокол“ в Марково, а срещата е насрочена за събота, 25 септември, от 17 часа.

Освен това се изиграха и срещите от V кръг в Елитните групи U15 и U17, в които отборите на „Берое“ приеха тези на „Етър“ – Велико Търново.

При по-големите „Берое“ и „Етър“ завършиха 2:2 в изключително драматичен и нервен двубой. Гостите поведоха с два гола до почивката, а през втората част попадения на Томислав Донев и Денислав Петков възстановиха равенството. И двата тима имаха своите възможности за победа, но добри намеси на вратарите предотвратиха други попадения. Така „Берое“ до 17 години има в актива си 11 пункта и е в Топ 3. В следващия кръг възпитаниците на Павел Димов гостуват на „Пирин“ в Благоевград, а срещата е насрочена за неделя, 26 септември, от 10:30 часа.

„Берое“ до 15 години пък се наложи с 1:0 над същия съперник, отново в равностоен двубой с много положения пред двете врати. Единственото попадение падна десет минути преди края на мача и бе дело на Живодар Жеков. Така „Берое“ U15 вече има в актива си 11 точки и също е в Топ 3. В следващия кръг съперник е бургаският „Звезденбург“, а двубоят е в неделя, 26 септември, от 13 часа.