„Зелено-белите“ триумфираха под „Аязмото“ в битката за Тракия

141

„Берое“ е властелинът на Тракия! Старши треньорът на заралии Александър Томаш бе категоричен, че тимът му е постигнал много ценна победа срещу стойностен след успеха над „Ботев“ с 3:2: „Разделям мача на две. Като желание, като амбиция, като дерби, като обстановка, мисля че се получи. Моята работа е да бъда критичен и затова казах на футболистите, че чисто спортно-технически влязохме трудно в срещата и не успявахме да изнесем топката по начина, както искахме. Бяха ни разучили много добре. Което означава, че доста от отборите ни обръщат сериозно внимание. Трябва да работим, за да бъдем по-непредсказуеми. Доволен съм като цяло от характера, от себераздаването на абсолютно всички в клуба, които искат „Берое“ да се развива и бъде по начин, по който феновете го заслужават…“

По-насетне наставникът сподели, че грешките и в двата отбора обаче – най-вече в защита, се дължат на напрежението: „Там имаме неща, върху които трябва да работим. Докато такива мачове, които взимаме със сърце и душа, даже с желание, то могат само да ни доближат да бъдем по-трезви. Да играем с горещо сърце и хладен ум, а не обратното. Трябва обаче да сме стъпили на земята и да знаем, че трябва да работим, да се усъвършенстваме и да искаме. Когато искаме – вярваме. Когато вярваш, може да искаш…“

Томаш не скри, че победата над „Ботев“ е много ценна, защото „канарчетата“ са много стойностен обор, един от най-добрите в България: „Работят 3-4 години по начин, по който искат и имат облик. Проблемът при тях и финансов и затова продават най-добрите си футболисти. Под Аязмото обаче показахме, че колективното побеждава индивидуалното.“

След това стан ясно, че Райнов е получил проблем в адуктурите и никой не трябва да се чуди на ротациите в състава, с оглед на програмата, която предстои…

Така смята и спортно-техническият директор на „Берое“ Валентин Грудев. Освен това той също потвърди, че са срещнали се двата най-добри отбора извън столицата и „Лудогорец“, разбира се: „Играха два тима с традиции и стана двубой от тези, които само могат да се върнат хората по стадионите. Един много стойностен съперник и една още по-добра победа за нас с отлична игра. Мачът бе на приливи и отливи. Можеше да го спечелим, можеше да загубим, но „изстраданата“ победа е най- сладка!“

Иначе „Берое“ надделя на „Ботев“ с 3:2 в атрактивен и динамичен двубой, който бе първи в програмата на Първата шестица на XXIX кръг на Първа професионална лига. „Зелено-белите“ на три пъти излизаха напред в резултата, който бе открит от Педро Еуженио непосредствено преди края на първата част. След почивката в рамките на 13 минути двата отбори си размениха общо 3 попадение – Стивън Петков изравни в 52-ата, Мартин Камбуров даде нова преднина на заралии в 59-ата минута, а паритетът отново бе възстановен шест минути по-късно, след като Иван Бандаловски си отбеляза автогол. В 89-ата минута Борислав Цонев успя да изненада гостите и даде за трети път преднина на „Берое“, след перфектно подаванe на Бригидо.