„Зелено-белите“ баскетдами – очаквано срещу „Монтана 2003“ на финала за Купата на България

41

Решителният мач за втория по важност трофей ще е на 15 февруари, събота, в столичната зала „Триадица“

Без много усилия баскетдамите на „Берое – Стара Загора“ си проправиха път до финала за Купата на България. Очаквано тимът надви за втори път градския съперник „Локомотив“, този път с категоричното 86:33. На финала „зелено-белите“ ще се изправят срещу доминанта „Монтана 2003“, като мачът е в събота в столичната зала „Триадица“. Все пак заралийки в началото на сезона успяха да надделеят над „севернячките“. „Железничарките“ пък ще спорят за третото място.

След сравнително равностойни начални минути момичетата на „Локомотив“ започнаха да правят много грешки, които дадоха отражение. Съперникът му се възползва и след първата част „зелено-белите“ бяха напред с 25:14. Беройки отстъпваха в подкошието, но продължиха да доминират в останалите елементи от играта и на почивката вече бяха напред с 42:20.

Баскетболистките на Таня Гатева започнаха второто полувреме със серия от 12:2, а преди заключителната четвърт вече водеха с 35 точки – най-голямата разлика в мача до момента. Последната част премина изцяло под диктовката на „зелено-белите“. „Локомотив“ успя да отбележи само един кош от игра в нея и то в самия край, като съперникът му спечели убедително…

Гергана Иванова отбеляза 12 точки за успеха, по 11 пункта добавиха Петя Бояджиева и Карина Константинова (7 точки и 8 борби). За „Локомотив“ Златка Маданкова наниза 13 точки…

В другия полуфинален мач „Монтана 2003“ срази „Славия“ с 95:62.