„Зелено-белите“ баскетдами не простиха и на „Орлови“

28

От чуждестранните състезателки на „Берое – Стара Загора“ игра само Адиджат Уилямс, а Челси Лий бе съхранена заради леко възпаление

Баскетдамите на „Берое – Стара Загора“ продължават своя победен марш в женското издание на Адриатическата лига, където са с ранг на актуален първенец! В средата на седмицата те постигнаха нов домашен успех – този път срещу босненския „Орлови“, постигайки резултат 96:74.

След като буквално разбиха последните си два съперника с по 40 и повече точки, възпитаничките на Таня Гатева малко изненадващо не успяха да се откъснат през по-голямата част от първото полувреме срещу последния в класирането. Макар да водеше от първата минута, почти до почивката старозагорският отбор поддържаше едва 5-7 точки преднина. Чак в края на втората четвърт серия от 16:0 вече донесе сериозен аванс от 19 точки за тима от Града на липите. Той обаче не се запази дълго, защото „Орлови“ се вдигна на отчаян щурм и вкара последните 6 точки за полувремето.

В третата част разликата се движеше между 10 и 15 пункта, а в средата на последния период „Берое – Стара Загора“ вече играеше спокойно с комфортна преднина от двадесетина точки. Момичетата на Таня Гатева продължиха да увеличават аванса си до края, а играещият с къс състав тим на гостите нямаше сериозни игрови аргументи, с които да се противопостави. Така крайната сирена в Общинска спортна зала „Стара Загора“ прозвуча при резултат 96:74 и разликата от 22 пункта бе най-малкото, с което гостенките се отърваха…

Страхотен мач за успеха направи Виолина Кочева, постигнала 19 точки – 5/6 от тройката, 7 асистенции и 6 борби. По 18 пункта добавиха Радослава Бъчварова и Теодора Динева (плюс 5 борби и 5 асистенции), а Жаклин Златанова записа 13 точки и 13 борби за 22 минути. От чуждестранните състезателки на „Берое – Стара Загора“ игра само Адиджат Уилямс, а Челси Лий бе съхранена заради леко възпаление.

Йелена Никпалевич от гостенките също показа висока класа и завърши с 36 точки и 17 борби в своя 40-минутен престой за „Орлови“.