Димитър Стефчев и Иван Стоянов спечелиха юбилейния „Динко Петров“

46
СК по борба "Берое" - с рекорден брой отличия на Х Международен турнир по свободна и класическа борба "Динко Петров"

18 медала украсиха витрината на СК по борба „Берое“, призът „Златна свирка – Тодор Грудев“ замина за Варна

Страхотно представяне на състезателите от заралийския СК по борба „Берое“ беляза юбилейния – Х, междун

ароден турнир по свободна и класическа борба за момчета, момичета, кадети и кадетки „Динко Петров“. Борците от „зелено-белия“ клуб с президент Николай Стоянов спечелиха общо 18 медала от надпреварата, в която взеха участие 188 представители от 3 държави. Схватките се проведоха на три тепиха едновременно в Общинската спортна зала „Иван Вазов“.

В класическия стил борците-беройци грабнаха 9 медала. Злато при момчетата в категория до 48 кг спечели Стилиян Дерменджиев. Златното отличие завоюва и Димитър Рачев при 75-килограмовите, който взе и индивидуалния приз за най-техничен състезател в турнира. Среброто в същата категория пък стана достояние на съотборника му Христомир Пиронков. При кадетите шампионска титла при 53-килограмовите завоюва Йордан Арнаудов. В категория до 60 кг Рафет Рашид спечели златен медал и беше обявен за най-резултатен състезател. Димитър Стефчев буквално отвя конкуренцията при 71-килограмовите. За силното си представяне той бе награден и с Големия приз на турнира, носещ името на патрона „Динко Петров“. Злато взе и Атанас Иванов в категория до 80 кг. Сребърни отличия при кадетите пък спечелиха Тайфун Тодоров в категория до 48 кг и Красимир Златев при 71-килограмовите. За най-добър чужденец-класик беше обявен Зоуи Димитер от СК „Атина“, Гърция.

В свободния стил старозагорският клуб спечели общо 9 медала. При кадетите две златни отличия спечелиха Виктор Нейчев в категория до 48 кг и Иван Стоянов при 60-килограмовите. Те съответно бяха призирани и със званието – най-техничен състезател и носител на приз „Динко Петров“. Бронзови отличия пък завоюваха Галин Христов в категория до 60 кг и Теодоси Златев при 80-килограмовите, както и Таня Танева в категория до 49 кг. При момчетата със златни медали се отличиха Дянко Дянков и Радомир Стоянов – съответно в категория до 57 кг и до 68 кг. Радомир стана и най-техничен състезател. Гьокам Хазим и Мариян Николов пък се посребриха съответно при 57- и 75-килограмовите. При момичетата Ванеса Георгиева стана четвърта в категория до 62 кг. За най-добър чужденец-свободняк беше обявен Автофиридис Хараламп от СК „Комотини“, Гърция. Призът „Златна свирка – Тодор Грудев“ спечели реферът Стойко Недев от Варна.

Международният форум беше приветстван от зам.-кмета Красимира Чахова, която откри Х турнир по борба „Динко Петров“. „От името на градоначалника Живко Тодоров ви пожелавам да сте здрави и успешни! Да не се пречупвате и да следвате мечтите си!“, заяви в словото си към участниците тя…