Джонатан Перейра ще е на линия срещу бившите си съотборници

39

Вероятно наставникът Петър Колев ще остави Камбуров на пейката, давайки почивка на Голмайстор No 1 за всички времена

Бероецът Джонатан Перейра вероятно ще стартира като титуляр срещу бившите си съотборници от „Ботев“ в поредната Битка за Тракия. Последното ново попълнение на „зелено-белите“ показва отлично функционално състояние и е готово да помогне на новия си тим, след като вече си уреди документите.

Иначе Георги Иванов ще ръководи футболната среща от VIII кръг на efbet Лига между пловдивския „Ботев“ и старозагорския „Берое“. Мачът ще се играе в петък, 18 септември, от 20:30 часа на стадиона в кв. „Коматево“. В Града под тепетата на столичанина по тъчлиниите ще помагат Милен Арабаджиев и Илиян Капарашев, а като четвърти рефер ще се изявява Васимир Маруан Ел-Хатиб. За системата ВАР ще отговаря Димитър Димитров, а негов асистент ще бъде – Станислав Станев. За съдийски наблюдател БФС назначи Александър Костадинов.

Преди VIII кръг „Берое“ заема четвърто място в класирането с актив от 12 точки, а домакините са на второ място с 14 пункта. Водещ голмайстор за „Берое“ до този момент е Мартин Камбуров с 3 попадения, а за „канарчетата“ е Маркиньос, също с 3 гола. Голяма е вероятността наставникът на заралии Петър Колев да остави Камбуров на пейката, давайки почивка на Голмайстор No 1 за всички времена…

В историята на най-високото ниво на българския футбол „Берое“ е надделявал над „Ботев“ 39 пъти. Равенствата са 28, а победите на сметката на „жълто-черните“ са 40. Головата разлика е 168:143 в полза на „канарчетата“. Петъчният мач е под Nо 108 между двата тима, а двубоите в под тепетата са 53. В тях „зелено-белите“ имат 9 победи, 13 равенства и 31 загуби. Най-честият резултат между тези съперници е 1:1 (15 пъти), следван от 2:1 за „Берое“ (10 пъти). Последната среща между двата тима бе през миналия сезон в Стара Загора, когато в ХVI кръг „Берое“ се наложи с 3:0, през есенния полусезон „канарчетата“ и „зелено-белите“ пък извъртяха зрелищен хикс 3:3 в Пловдив.