Гостуващият „Берое“ надви и „Витоша“ с гол в самия край

49

Футболният „Берое“ срази бистришките „тигри“ с 2:1 като гост в мач от XXII кръг на efbet Лига, като отново победата дойде в заключителните минути на мача. Домакините откриха резултата в 3-ата минута чрез Георги Амзин, а „Берое“ изравни в 24-ата с чудесно изработено попадение на Стив Фуртадо и Алиун Фал. През втората част заралии пак владееха инициативата, но реализираха три минути преди края чрез Гаюс Макоута.

Старши треньорът на „Берое“ Димитър Димитров направи една промяна в състава спрямо последния двубой срещу „Етър“. В стартовия състав започна Алиун Фол, който замени Ибрахима Конте.

Едва в третата минута домакините излязоха напред в резултата. След изпълнение на корнер топката попадна в Кабов, който центрира в наказателното поле, където Георги Амзин засече с глава – 1:0.

Две минути след това Минчев би от ъглов удар. Получи се сериозно разбъркване в наказателното поле на „Витоша“. В крайна сметка Ангелов отправи удар, но не намери целта. В 11-ата минута Цветков пробва удар от границата на наказателното поле, но Василев спаси. Седем минути след това Фуртадо намери Камбуров, който продължи за Стоянов. Бранителят отправи удар от малък ъгъл, но стражът Василев парира. Макоута овладя и центрира, но отново стражът на домакините се намеси.

„Берое“ изравни в 24-ата минута. Фуртадо отне топката в центъра, напредна и намери Фал, който бе непокрит в наказателното поле. Сенегалецът стреля веднага и прати топката в мрежата за 1:1.

През втората част „Берое“ контролираше играта, но не успя да застраши сериозно вратата на съперника. В 78-ата минута Конте центрира в пеналта, където Камбуров засече с глава, но реферът маркира нарушение в атака…

Две минути преди края „Берое“ най-сетне успя да реализира. Топката бе центрирана отлично в пеналта от Камбуров. Там Конте свали с гърди за Макоута. Той веднага отправи много силен и плътен удар. Шутът, макар и след рикошет, намери горния ляв ъгъл на вратата – 1:2.