Георги Димитров ще свири футболното дерби във Варна

36

Футболният рефер Георги Димитров ще ръководи двубоя от ХIХ кръг на efbet Лига между „Черно море“ и „Берое“, който е утре от 17:45 часа. Негови асистенти в Морската столица ще бъдат Димитър Русев и Павлин Михайлов. За четвърти съдия БФС определи Георги Гинчев, а за съдийски наблюдател – Евгени Георгиев.

Междувременно ПФК „Берое“ входира жалба срещу съдийството в двубоя на „зелено-белите“ със „Славия“ от последния кръг на шампионата. Основното несъгласие на клуба е свързано с решенията на съдийската бригада при отсъждането на два жълти и съответно червен картон на футболиста Крум Стоянов, както и отсъдената дузпа в полза на гостите.

„Считаме, че тези решения на рефера повлияха сериозно на крайния резултат от двубоя“, се казва в жалбата, която е придружена и с видео от въпросните ситуации…

Отново в сряда „Берое“ победи с 3:0 столичния „Септември“ в приятелска среща, играна в Стара Загора. Димитър Димитров заложи на две различни единайсеторки в двете полувремена на двубоя. Първото попадение падна в 27-ата минута, когато Конте намери Бакалов на границата на наказателното поле, а халфът прати топката в далечния ъгъл. Десет минути по-късно Крум Стоянов направи пробив през трима играчи на съперника, навлезе в наказателното поле и преодоля стража на гостите за 2:0. Крайният резултат бе оформен в заключителните минути на мача, когато Макоута финтира бранител и отбеляза със силен удар от пеналта. На два пъти и гредите помогнаха на гостите, след удари на Камбуров и Охене…

Иначе в началото на седмицата ПФК „Берое“ официално подписа и привлече Илиян Стефанов, който за последно бе част от „Локомотив“ – София. Той е на 22 години. Роден е в София и играе като полузащитник. До този момент се е подвизавал в Италия, както и в столичното „Локо“. Освен това е бивш младежки национал на България. „Всички от клуба под Аязмото пожелават на Стефанов много успехи и победи с екипа на отбора!“, е написаното в официалния сайт на заралии.