„Верея“ най-сетне усети вкуса на победата – 4:2

171

Мачът на стадиона в Ягода беше доста оспорван, но все пак професионалистите взеха своето

Футболният тим на „Верея“ най-после строши каръка и постигна първа победа от много време насам, макар че през Сезон 2017/18 „лъвовете“ играха в горната шестица на Първа професионална лига. В поредна контролна среща заралии сразиха с 4:2 тима от Югоизточната трета лига „Хасково“, като приятелският мач се игра на стадиона в курортното село Ягода.

Мачът стартира двуостро, като футболистите на „Хасково“ откриха резултата още в 7-ата минута. Попадението бе дело на Ален Иванов, но до почивката верейци направиха пълен обрат и се оттеглиха след интересните първи 45 минути при резултат 2:1. Най-напред Хръвос Радванович материализира превъзходството на „синьо-белите“ и изравни в 37-ата минута, а в 43-ата минута Бранислав Василиевич отбеляза второто попадение за старозагорци.

След почивката картината на терена не се промени и мачът запази оспорвания си характер. В 51-вата минута Василиевич отбеляза второто си попадение и се разписа за 3:1. В 62-рата минута четвърти гол за „Верея“ вкара Станимир Димитров. Той засече ефектно топката с глава, а асистенцията беше дело на Денислав Станчев…

В 71-вата минута аматьорският тим все пак направи загубата си по-почетна, като Виделин Атанасов вкара втори гол за „Хасково“, оформяйки крайното 4:2.

Съставът на „Верея“, стигнал до първата победа и дал надежда за по-добро бъдеще, бе: Кристиян Кацарев, Горедзе Мачадзе, Аласан Тимоти, Нтоиа Джошуа, Дмитрий Иванов, Сергей Рудак, Бранислав Василиевич, Едуин Малоун, Андрей Ковальов, Хръвос Разванович, Станимир Димитров (Иван Петров), Денислав Станчев Теоугилус Коуроупис, Шота Арвеладзе, Женя Доброволски, Стелиян Тенев (Стелиян Колев)…