Беройската щафета – девойки U16, триумфира в зала „Асикс арена“

35

Девическата щафета на заралийския СК по лека атлетика „Берое“ се позлати на Националния шампионат U16. Надпреварата се проведе в столичната зала „Асикс арена“, а момичетата на клуба под Аязмото спечелиха шампионската титла в дисциплината 4 х 1 обиколка, след като надбягаха представителките на КЛАСА – София, и варненския „Супер спорт“. Старозагорки постигнаха време 1:50.09 сек. и бяха по-бързи с близо секунда от класиралите се на второ място софиянки. Лично треньорът на СКЛА „Берое“ София Събева награди шампионките. При момичетата Габриела Петкова завоюва сребърния медал и стана вицешампионка на 200 метра, постигайки 27.04 сек., като пропусна пред себе си само Василена Антонова от врачанския СКЛА „Ивайло Младенов“. Габриела Петкова се класира на четвърто място на 400 м, а Йоана Русева влезе в Топ 6 на 60 м.

При момчетата Лъчезар Янков от старозагорския клуб спечели бронзов медал в дисциплината 400 м, а на 800 м се класира четвърти. В дисциплината 60 м с препятствия Мартин Драганов зае призовото пето място.